"Pakāpeniski, soli pa solim, "ķieģelīti pēc ķieģelīša", nostiprinot uzticību, strādājot pie praktiskās sadarbības "auduma", mēs tuvosimies tādas atmosfēras radīšanai, kas sekmēs to, lai mierīgi, bez emocijām rastu abpusēji pieņemamu risinājumu, un tas, neaizmirsīsim, ir jāapstiprina abām sabiedrībām," intervijā Japānas raidorganizācijai NHK sacīja Lavrovs.
"Mūsu gadījumā jebkurā variantā tas ir jautājums, kas risināms referenduma ceļā," norādīja ministrs.
Viņš uzsvēra, ka Maskava strīdīgos jautājumus, kas pastāv attiecībās ar Tokiju, nevēlas "mākslīgi atlikt tālā plauktā", tomēr "būtu nereāli uzskatīt", ka problēmu var atrisināt vienā piegājienā.
"Kad katra nākamā Japānas valdība izjūt kārdinājumu paziņot - "lūk, mūsu valdīšanas laikā mēs šo problēmu atrisināsim", tas, dabīgi, sabiedrībā rada paaugstinātas un nereālas cerības, bet, protams, mūsu robežas pusē izraisa gluži pretēju reakciju," skaidroja Lavrovs.
Kas attiecas uz Krievijas un Japānas miera līguma noslēgšanu, ministrs norādīja, ka abu valstu līderi ir "konstatējuši kopīgu izpratni, ka šis jautājums var tikt atrisināts tieši abpusējo attiecību vispusīgā, visaptverošā un dziļā attīstībā, kad sabiedrība Krievijā un Japānā būs gatava pieņemt abpusēji pieņemamu risinājumu, kas atbilstu kopīgajām interesēm," norādīja ministrs.