Kopš jūlija sakosti 1640 cilvēki, no kuriem 206 bijusi nepieciešama ārstēšanās slimnīcā, atsaucoties uz Nacionālās veselības un ģimenes plānošanas komisiju, vēsta ziņu aģentūra Siņhua.
Siņhua ziņo, ka sirseņi ir pieauguša cilvēka īkšķa lielumā.
Aģentūrai China News kāds darbinieks, kurš nodarbojas ar kukaiņu apkarošanu, norādījis, ka šie sirseņi ir trīs līdz četrus centimetrus gari un vienā stropā to var būt tūkstošiem.
"Attīstoties gaisa kondicionēšanai, pilsētu labiekārtošanai un dzīvojamai videi, sirseņi sākuši migrēt un pārvietoties uz pilsētām, kas palielinājis iespēju, ka tie kaitēs cilvēkiem," ziņoja Siņhua.
Laikraksts The Shaanxi Daily vēsta, ka visvairāk sirseņu uzbrukumu noticis trīs pilsētās - Aņkanā, Haņdžunā un Šanluo.
Aņkanā par aizsardzību pret kaitēkļiem atbildīgā amatpersona Siņhua norādīja, ka sirseņu pastiprinātā aktivitāte varētu būt saistīta ar paaugstināto gaisa temperatūru reģionā.
Savukārt Ziemeļrietumu Lauksaimniecības un mežkopības universitātes entomoloģijas profesors Hua Baodžens sirseņu uzbrukumus galvenokārt saista ar šo kukaiņu dabīgo ienaidnieku, piemēram, zirnekļu un putnu, skaita samazināšanos.
Šaaņsji provinces ziņu portāls CNWEST vēsta, ka provinces mežsaimniecības departaments izveidojis trīs darbinieku komandas, kurām uzdots informēt iedzīvotājus par sirseņu iespējamo agresiju.
Portāls vēsta, ka province arī atvēlējusi sešus miljonus juaņu (510 000 latu) sirseņu uzbrukumu novēršanai un sakosto cilvēku ārstēšanai minētajās trīs pilsētās.