Abhāzija pēc sprādzieniem pārtrauc attiecības ar Gruziju
Attiecības starp pašpasludināto Abhāzijas republiku un Gruziju atkal saasinājušās. Abhāzijas prezidents Sergejs Bagapšs pirmdien paziņoja, ka pārtrauc visus kontaktus ar Gruziju. Viņš arī norādīja, ka pieņemts lēmums "par Abhāzijas un Gruzijas robežas nostiprināšanu". Abhāzijas līderi vaino Gruzijas valdību neseno sprādzienu organizēšanā, savukārt Tbilisi uzskata, ka separātisti vēlas sagrābt Gruzijas kontrolēto Augšabhāziju.
Par "kontaktu saraušanas" ieganstu kļuva pirms nedēļas Gagrā, bet vēlāk arī Abhāzijas galvaspilsētā Suhumi nograndušie sprādzieni. Pēdējais no tiem notika svētdien Gali pilsētas centrā pie robežas ar Gruzijas centrālās valdības kontrolēto teritoriju. Sprādzienā gāja bojā četri cilvēki.
S.Bagapšs sprādzienu organizēšanā vaino Gruzijas varas iestādes. Viņaprāt, Tbilisi īsteno "valsts terorisma politiku". Gruzija ir pārliecināta, ka sprādzieni bija vai nu Abhāzijas valdības provokācija, vai arī iekšējā cīņa par varu separātiskajā republikā. Gruzijas Iekšlietu ministrijas Informācijas departamenta priekšnieks Šota Utiašvili pēc 29.jūnija sprādziena Gagrā paziņoja, ka tas ir "prezidenta Bagapša un viceprezidenta Hadžimbi klanu cīņas rezultāts".
Interneta izdevums Gruzijaonline, atsaucoties uz anonīmiem informācijas avotiem, ziņo, ka Abhāzijas Drošības padome pieņēmusi lēmumu par jaunas militāras operācijas sākumu Gruzijas kontrolētajā Augšabhāzijā. Tās sākums esot plānots 11.augustā. Pirms tam S.Bagapšs plānojot ierasties Maskavā, lai saņemtu Krievijas atļauju operācijai. Savukārt Gruzijas telekanāls Rustavi-2 ziņo, ka situācija Gali rajonā kļūst aizvien saspringtāka. Gali pilsētas centrā tiek koncentrēti karavīri un bruņutehnika. Kā informē telekanāls, Abhāzijas policijas un drošības dienestu ēkas apsargā krievu militāristi, kuri kopā ar Abhāzijas apakšvienībām bloķē gruzīnu apdzīvotos pilsētas kvartālus. Suhumi to visu kategoriski noliedz.
Abhāzijas republika neatkarību pasludināja 1992.gadā, taču visas starptautiskās vienošanās to joprojām uzskata par Gruzijas daļu.
Abhāzijas stāvokli regulē 1994.gada maijā Maskavā parakstītais līgums. Gruzijas spēki palikuši tikai Augšabhāzijā — kalnainā, svanu apdzīvotā rajonā republikas ziemeļaustrumos.