Iecerētā valdība darbosies no brīža, kad nemiernieki gāzīs režīmu, līdz pat demokrātiskām vēlēšanām. Tās rindās dominēs opozicionāri, taču netiek izslēgts, ka tajā iesaistīsies arī atsevišķi B. el Asada valdības pārstāvji. «Šajā režīmā ir daži pārstāvji, kas nav aptraipījušies ar asinīm,» A. Saidu citēja ziņu aģentūra Reuters. «Taču, lai viņi varētu iesaistīties, valstī par to jāvalda vienprātībai.»
Tikmēr nedēļas nogalē nerima sīvas kaujas valsts ekonomikas centrā Halebā (Alepo). Aktīvisti ziņojuši par nepārtrauktām un spēcīgām apšaudēm. Režīma spēki apņēmušies atgūt kontroli pār stratēģiski svarīgo pilsētu. B. el Asada kareivji solījuši gūt uzvaru pār «bruņotām teroristu grupām», kā režīms dēvē opozicionārus.
«Es labāk izvēlos nāvi nekā piedzīvoju režīma kareivju uzbrukumu,» aģentūrai AFP stāstīja kāda sieviete, kas, bruņojusies ar pistoli, paslēpusies ēkas pagrabā.
«Mēs šodien piedzīvojam vienu no smagākajām bombardēšanām, taču nemiernieki aizvien varonīgi turas pretim,» svētdien stāstīja aktīvists Mohammeds Saīds. Pirms lielās kaujas, ko režīms nodēvējis par «visu kauju māti», tūkstošiem cilvēku devušies bēgļu gaitās, savukārt palicēji spiesti dzīvot bez elektrības un ūdens apgādes, turklāt pilsētā ievērojami trūkst pārtikas krājumu.
Nemiernieki lūguši pēc palīdzības, aicinot ārvalstis apbruņot opozicionārus. «Mēs vēlamies ieročus, kas spētu apturēt tankus un iznīcinātājus. Tas ir tas, ko vēlamies,» sacīja Sīrijas Nacionālās padomes vadītājs A. Saida.
ANO un Arābu līgas īpašais sūtnis Kofi Annans, kura izstrādātais miera plāns nespēja apturēt vardarbību Sīrijā, pauda satraukumu par kaujām Halebā. «Militāro spēku koncentrēšanās Halebā ir jauns pierādījums, ka starptautiskajai sabiedrībai ir jāsanāk kopā, lai pārliecinātu abas puses, ka tikai politisks risinājums atrisinās krīzi,» citēja BBC.