Pēc 55 minūtēm ceļojums bija beidzies, apliecinot, ka vēlāk zinātnieki varēs protonus milzu ātrumā triekt vienu pret otru, raksta New Scientist. Šajās sadursmēs pētnieki cer iegūt sīkākās elementārdaļiņas, no kurām sastāv visa matērija. Līdz ar to tiktu radīti apstākļi, kādi pasaulē pastāvēja pirmajās sekundes daļās pēc Visuma rašanās.
"Trešdien mēs sākām ar mazumiņu," AP sacīja Lielā hadronu paātrinātāja saimnieku CERN pārstāvis Džeimss Džilliss. "Ideālā gadījumā vēl tiks nosūtīts viens stars pretējā virzienā, jo tad mēs zināsim, ka nebūs nekādu sarežģījumu ar eksperimentu." Tagad paātrinātajā pamazām tiks palielināti ātrumi un oktobrī varētu tikt sarīkotas pirmās protonu sadursmes. Pirmie rezultāti gaidāmi nākamgad.
"Šī bezprecedenta zinātniskā ieguldījuma rezultāti ne vien ļaus labāk saprast mūsu Visumu, bet arī būs izmantojami daudzos zinātnes laukos no skaitļošanas līdz pat medicīnai," apsveicot zinātniekus ar ievērojamo panākumu, trešdien teica Francijas prezidents Nikolā Sarkozī. "Tas ir svarīgi kaut vai tādēļ, lai mēs saprastu, kas mēs esam un kur mēs esam," CNN savukārt norādīja viens no eksperimenta dalībniekiem Hovards Gordons. Viņš atgādināja, ka arī daudzi citi fundamentālās fizikas atklājumi sākotnēji šķituši bezjēdzīgi, taču ar laiku pārveidojuši visu pasauli.