Otrais lāpas apdzišanas incidents noticis upes piekrastē netālu no Kremļa. Lāpnesi, kā ierasts, sagaidīja sveicēju pūlis, kas drīz vien kļuva par liecinieku uguns pazušanai.
Tūdaļ pēc uguns apdzišanas lāpnesim klāt piesteidzās vairāki skrējienu apkalpojošie darbinieki, kuri līdzi nesa rezerves lāpas. "Vismaz ne no šķiltavām," pēc lāpneša došanās atpakaļ skrējienā izteicās kāds no pūļa.
Kā ziņots, olimpiskā uguns pirmo reizi apdzisa svētdien jau otrā nesēja rokās Kremļa vārtos. Lāpas uguns toreiz tika atjaunota ar vienkāršām šķiltavām.
Olimpiskā uguns svētdien no Atēnām nogādāta Maskavā, lai sāktu tradicionālo lāpas nešanas stafeti uz ziemas olimpisko spēļu norises vietu Sočos. Svinīgā ceremonijā no Grieķijas atvestā uguns izmantota, lai iedegtu Kremļa Sarkanajā laukumā izvietotu stilizētu ugunskuru, no kura Soču olimpisko lāpu iededza Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Oriģinālā no antīkās Olimpijas nestā uguns palikusi degam Sarkanajā laukumā. Tāpat oriģinālā no Grieķijas atvestā uguns tiek uzglabāta 30 atsevišķos konteineros, kas tiks izmantoti, lai iedegtu lāpas katras stafetes dienas sākumā.
Kā zināms, šī ir vēsturē garākā ziemas olimpisko spēļu lāpas stafete. Tās laikā lāpa pabūs arī kosmosā, pasaulē dziļākajā ezerā un Ziemeļpolā. Sākotnēji lāpa ceļoja pa Grieķiju, bet pirmdien sākusies stafete Krievijas teritorijā, kas noslēgsies Olimpiādes atklāšanas ceremonijā 7.februārī.
Olimpiskā lāpa ceļā līdz Sočiem apciemos visus 83 Krievijas reģionus, nokļūstot kopumā 2900 apdzīvotās vietās.
Kā ziņots, 2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 2014. gada 7. līdz 23.februārim.
Ar jaunāko informāciju papildināts viss teksts