Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

papildināta - Pirmie rezultāti liecina, ka īri referendumā noraidījuši Lisabonas līgumu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Skaisti
S
Piekrītu, ka būtu daudz labāk pašiem pieņemt lēmumus, bet vai Jums personīgi ir lielāka uzticība Latvijas politiskai eleitei kā Francijai, Vācijai utt. Tas ir nebeidzams stāsts - ik reizi atkal un atkal ir kāds, kam neticam. Un šaubos, vai kāds Indijā, Ķīnā vai Krievijā ieinteresēsies par mūsu vēlmēm būt neatkarīgiem - pasaules tirgus virpulī būsim spiesti meklēt sabiedrotos vienmēr. Tāda nu ir tā mūsdienu pasaule, ne jau mana izvēle.
anonīmais šakālis
a
Mēs varam būt noteicēji savā zemē, bet nevaram būt noteicēji Eiropā. Ja mēs piekrītam nodot ES tiesības lemt mūsu likteņus, tad jābūt 100% uzticībai lielajām ES valstīm. Vai Jums ir uzticība Francijai, Lielbritānijai, Vācijai? Man NAV! Cik reizes viņi jau viņi mūs ir nodevuši? Vai Vācijas lakstošanās ap Gazprom nekādas bažas neizraisa, lai pārgalvīgi atteiktos no savām tiesībām izlemt savu likteni?
Bins
B
Kurš nu melo? "Panorāma" informē, ka pret līgumu balsojuši 53% un ne 57%, kā ziņo Īrija.
SB
S
Kaut gan patiesībā nezinu raudāt vai smieties par to līmeni, kādā notiek diskusija...:(
SB
S
uff, antiņi priecājas... Varētu vienīgi aizdomāties, ka, piemēram, kaut cik sakarīga publisko iepirkumu procedūra vai konkurences tiesības mūsu valstī pastāv tieši EK dēļ... Bet galvenais jau "Gūtupa" tipa SUVERENITĀTE... Man žēl, ka latvieši vēl nav izauguši līdz apziņai, ka arī viņi ir eiropieši.
Skaisti
S
Nu mazliet par skarbu mani nokritizējāt. Nevienu brīdi nečīkstēju, gluži otrādi - jautāju pēc viedokļa un risinājuma, kā arī norādīju uz nepieciešamību par šādu tēmu diskutēt daudz plašāk, sagaidot iedzīvotāju viedokli, kas ir uz zināšanām balstīts. Piekrītu - anekdotes ir laba lieta un pamācošas, tomēr vēlos norādīt, ka es nevienā brīdī neredzu ES kā Latvijas problēmu risinātāju, bet gluži otrādi, kā līdzekli Latvijai gudri risināt savas problēmas, rēķinoties ar procesiem visā pasaulē. Arī vēlos norādīt, ka esmu par vērtību pasauli, kas ir sava veida utopija - tā kā atkal jāpiekrīt Jūsu komentāram.
Ritvars
R
"Eiropas Savienība ieslīgusi jaunā krīzē, jo Īrijas vēlētāji referendumā noraidījuši Lisabonas līgumu, kura mērķis bija uzlabot ES darba efektivitāti. .. Konstitūcijas vietā tika izstrādāts Lisabonas līgums, kura uzdevums bija atvieglot lēmumu pieņemšanas procedūru Eiropas Savienībā un palielināt ES ietekmi pasaulē." Tad jau jāslavē, cik viegla un efektīva lemšanas kārtība un cik liela ietekme pasaulē bija SPRS. "Īrijas valdība atbalstīja Lisabonas līguma ratifikāciju, tomēr arī līguma pretinieki izvērsa spēcīgu kampaņu. Viņi apgalvoja, ka Lisabonas līgums palielinās Īrijas atkarību no Briseles lēmumiem, apdraudēs Īrijas militāro neitralitāti, piespiedīs paaugstināt nodokļus, kā arī pavērs ceļu abortu un geju laulību atļaušanai. Valdībai neizdevās pārliecināt īrus, ka šiem apgalvojumiem nav nekāda pamata." Pretiniekiem ir tikai "apgalvojumi", bet pareizai pusei - neapšaubāmi "uzlabot ES darba efektivitāti", "atvieglot lēmumu pieņemšanas procedūru" un "palielināt ES ietekmi". "Daudzi vēlētāji atzina, ka nemaz nav sapratuši, kāda ir līguma jēga. «Es to izlasīju, bet nesapratu. Nav ne jausmas, ko tas nozīmē,» aģentūrai Reuters stāstīja 42 gadus vecais īrs Tonijs Konels, kurš strādā bankā." Īri ir vienkārši stulbi, nekā nejēdz un nepareizi balso. Bet mēs taču esam gudri un domāsim pareizi, vai ne? Eiropistu centienus apzināti padarīt līgumu saražģītu un nesaprotamu labāk noklusējam. "Referenduma iznākums nozīmē, ka Īrija ar mazāk nekā 1% no ES iedzīvotāju kopskaita pieņēmusi lēmumu, kas būtiski ietekmēs visas 27 dalībvalstis ar 490 miljoniem iedzīvotāju." Pretīgie iedomīgie īri, neciešama netaisnīga mazākuma diktātūra! Bet kas traucēja ļaut tiem 490 miljoniem arī balsot? Vai dēmokrātiskāk ir, ja lēmumu pieņem 27 veči aiz slēgtām durvīm? "Lisabonas līguma atbalstītāji ir neizpratnē par Īrijas vēlētāju lēmumu. Pirms dažiem gadu desmitiem Īrija bija diezgan trūcīga Eiropas valsts, un tieši ES atbalsts palīdzēja Īrijai kļūt par vienu no bagātākajām valstīm pasaulē." Pāva spalvas. Īriju saulītē iecēla pievēršanās kapitālismam: zemi nodokļi, konkurence un maz valsts jaukšanās. Ja lieta būtu ES naudā, tad Portugāle, Spānija un Grieķija būtu ne zemāk par Īriju.
Uldis
U
Izprotu īru bažas. Nauda ir laba lieta, bet tajā Vecās Pasaules dīķi ūdens jūtami sasmacis.
ku ku
k
Ir tāda anekdote: Krievijai ir divi attīstības scenāriji reālistiskais un utopiskais. Reālistiskais ir, kad atlido citplanētieši un sakārto Krieviju un utopiskais, ka paši krievi sakārto savu valsti! Tu to pašu saki par Latviju, tikai citplanētiešu vietā ES. Tavā teiktajā ir galvenā doma ir viena - mēs neko nevaram! Un ja nevaram, tad tādu čīkstētāju dēļ, ka tu!
Fakts
F
Eirofīliem bija iespēja izvirzīt kaut ko, kas "reformētu" lēmumu pieņemšanu. Nē - viņiem tomēr vajadzēja konstitūciju bez himnas un karoga. Viņiem vajadzēja, lai ES tiktu nodotas 105 jaunas kompetences jeb lēmumu pieņemšanas sfēras, lai samazinātu mazāko valstu spēju ietekmēt lēmumus (nav pastāvīga pārstāvja izpildvarā - Komisijā), lai lielo valstu spēja bloķēt likumdošanu tiktu palielināta uz mazāko rēķina, lai par juridiski saistošu tiktu padarīta "Pamattiesību harta" - dokuments, kas vēl tālāk ierobežo dabiskās cilvēka tiesības uz cilveku ambīciju (kā diskriminācijas novēršanas) rēķina. Pareiz', pareiz' - es taču arī saku, ka demokrātiskā sistēmā uzticēt nezinīšiem pilsoņim kaut tādu svarīgu lēmumu pieņemšanu, kas tiešā veidā skar viņu dzīvi, ir nopietna kļūda. Drošāk ir, ja to izlemj politiķi, birokrāti un eksperti. :)
ku ku
k
Lisabonas līgums nozīmē atteikšanos no valstiskās suverenitātes! Man nekādi nav saprotams, kā šāda līmeņa jautājuma izlemšanas leģitimitātei pietiek tikai ar parlamenta balsojumu!!! Ja parastu deputātu atlaišanai nepieciešams sazinkāds daudzpakāpju juridiskais triatlons, tad te pietiek ar podziņu nospiešanu! Neiet kopā šitās lietas!
Vija
V
Ne jau par velti mēs savas tiesības balsošanas tiesības sarežģītu jautājumu izlemšanai deleģējam deputātiem. Pilsoņiem var uzdot jautājumus, bet ne garus un sarežģītus, bet Lisabonas līgums tā pat kā Konstitūcija ir ļoti komplicēti dokumenti - drīzāk šajā gadījumā būtu jājautā, vai jūs esat par efektīvāku ES vai par tādu, kāda tā bija līdz šim.
ku ku
k
Vismaz kāda laba ziņa!
antiņ pūt stabulīti
a
Godigi sakot, iri ir cukas un nekaunas...tacu EP deputati ir tie kuri nekaunigi piesarno dabu, tere nekaunigi eiropiesu naudu, lai pasi apmierinatu savas iegribas. Ja iri ir balsojusi pret tad tas ir pateicoties EP deputatiem, jo cik tad ilgi var ciest to,ak vini tere naudu, bet naudas trukst ierindas eiropiesiem kuri strada gruti,smagi ikdiena
Skaisti
S
Piekrītu Jānim - DIENA varētu izvērtēt prioritātes un par šādu nozīmīgu tēmu rakstītu Latvijas sadaļā un pirmajā lapā, ne'ārzemju ziņu sadaļā kā piektās škiras aktualitāti. Tas ir ļoti būtisks jautājums un medijiem būtu jāuzņemas atbildība, par iedzīvotāju izglītošanu, ne tikai izklaidēšanu ar vietēja mēroga klačām. Piekrītu Frančiem, kas norāda, ka Īru demokrātija ir pārspīlēta, un noteikt visu 490 miljonu iedzīvotāju nākotni vadoties no personiskā aizvainojuma pret nacionālo valdību. Domāju, ka atbilde referendumā būtu pozitīva, ja jautājums būtu uzdots šādi - par Līgumu, vai pret un tad stājamies ārā. Lai nu kura valsts varētu sūdzēties par ieguvumiem ES, bet ne jau Īrija. Visiem tiem, kas ir pret ES, man ir lūgums norādīt potenciālās iespējas Latvijai šajā reģionā, bez dalības ES - kādu jūs modelētu mūsu valsts iespējas saglabāt savu valodu, nacionālās īpatnības, saņemt atbalstu ekonomiskai attīstībai un sagaidīt kāda iestāšanos par mums sarunās ar lieliem pasaules reģioniem, spēlētājiem utt. Es nesaku, ka jābūt par, bet palīdziet ar racionāliem piemēriem parādīt, ka varam arī atļauties būt pret.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Ko domā?

"Daudzus pārliecināja, ka ratifikācijas rezultātā mēs būsim nonākuši tādā nelaimīgā situācijā, no kuras nekad netiksim ārā.”
/Angela Steen, īru žurnāliste/

Ārlietu ministra, kā arī politologa un īru žurnālistes komentāru par referenduma rezultātu lasiet šeit!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits