Uz lidmašīnas klāja bijuši 295 cilvēki, vēsta BBC.
Aģentūra ITAR-TASS, atsaucoties uz Ukrainas Gaisa satiksmes valsts uzņēmumu, ziņo, ka lidmašīnā atradušies 280 pasažieri un 15 apkalpes locekļi un ka visi viņi gājuši bojā.
Pasažieru lidmašīnas avārija pie Ukrainas un Krievijas robežas apstiprināta plkst.18.21 pēc vietējā laika. Malaysia Airlines lidmašīna lidojusi 10 000 metru augstumā starptautiskā koridorā virs Ukrainas.
Sakari ar lidmašīnu Boeing-777, kas lidoja no Amsterdamas, pazuda ap plkst.16.20.
Lidmašīna esot nogāzusies Hraboves apkārtnē netālu no Krievijas robežas.
Ziņas par aviokatastrofu apstiprinājis arī Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko. Viņš paziņojis, ka teroristi Doņeckas apgabalā notriekuši Malaysia Airlines pasažieru lidmašīnu.
"Tikko teroristi pie Torezas no [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina vēlīgi piešķirtā zenītraķešu kompleksa Buk notriekuši reisa Kualalumpura-Amsterdama civilo lidmašīnu," Geraščenko pavēstīja sociālajā tīklā Facebook. "Šodien no rīta vietējie patrioti piefiksējuši šī kompleksa pārvietošanos no Torezas uz Sņižni."
Lidmašīna esot nogāzusies Hraboves apkārtnē netālu no Krievijas robežas.
Tiek ziņots, ka avarējušās lidmašīnas maršruts bijis netālu no Ukrainas gaisa spēku transporta lidmašīnas IL-76 maršruta. Izskanējuši pieņēmumi, ka Krievijas atbalstītie kaujinieki mēģinājuši trāpīt šai lidmašīnai, kas transportējusi kravu pie robežas bloķētajām ukraiņu vienībām, taču viņu palaistā raķete ķērusi pasažieru lidmašīnu.
Lidsabiedrība Malaysia Airlines pavēstīja, ka tā netālu no Ukrainas "pazaudējusi kontaktu" ar savu lidmašīnu.
Bojāgājušo vidū ir vairāk nekā 250 Eiropas Savienības pilsoņu, pavēstīja Ukrainas aizsardzības ministra padomnieks Oleksandrs Daņiļuks. Viņš arī norādīja, ka dzīvību zaudējuši 300 cilvēku.
Promaskavisko kaujinieku bruņojumā ir zenītraķešu kompleksi, ar kuriem var notriekt lidmašīnas lielā augstumā, sacīja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes preses pārstāvis Andrijs Lisenko.
"Mums ir informācija, ka Ukrainas teritorijā iekļuvušas zināmas iekārtas, ar kurām ir iespējams notriekt lidmašīnas lielā augstumā. To vidū bija arī iekārta Buk," sacīja Lisenko.
Ukrainas drošības spēki pieliek lielas pūles, lai šos ieročus iznīcinātu, viņš uzsvēra.
"Mēs saprotam, ka tie ir ļoti nopietni ieroči, un viss, kas būs atkarīgas no mūsu izlūkdienesta un mūsu aviācijas, tiks darīts, lai šos kompleksus iznīcinātu," norādīja Lisenko.
Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidoja kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.
5.jūlijā separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem - Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.
Tikmēr vietnē Youtube.com parādījušies lidmašīnas avārijas aculiecinieku video. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Reformu partija), kurš patlaban Kijevas lidostā gaida reisu uz Tbilisi, sociālajā tīklā Twitter.com raksta, ka visas aviokompānijas maina maršrutus, lai izvairītos no lidojuma pāri Donbasam
Papildināts viss teksts.