Šobrīd, ja skatās procentuāli, patiesībā tādu cilvēku, kam ir redzes problēmas, īpatsvars sarūk, taču pasaules populācijas novecošanās tendences liek pētniekiem prognozēt, ka jau tuvākajās desmitgadēs šī tendence strauji mainīsies uz slikto pusi.
Dati, kas iegūti no 188 valstīm, vedina domāt, ka šobrīd pasaulē ir aptuveni 200 miljoni cilvēku ar vidējiem vai smagiem redzes traucējumiem, un arī šis skaitlis, tāpat kā aklu cilvēku īpatsvars, līdz 2050. gadam strauji pieaugs, sasniedzot 550 miljonus, prognozē pētnieki.
Pagaidām vissliktākā situācija šajā jomā ir Āzijas dienvidu un austrumu reģionos, kā arī daļā Subsahāras Āfrikas reģiona valstu. Pētnieki publikācijā ieteikuši arī iespējamos situācijas risinājumus, lai šo tendenci nepalaistu pašplūsmā, aicinot piešķirt lielāku finansējumu tādu bieži nepieciešamu manipulāciju kā kataraktas operācija veikšanai, kā arī aicinot nodrošināt redzes korekcijas līdzekļu plašāku pieejamību reģionos, kur ir liels redzes invalīdu īpatsvars.
"Šie līdzekļi ir lēti, neprasa lielus ieguldījumus infrastruktūrā, un valstīm šāds atbalsts pēc tam atmaksāsies, cilvēkiem ar redzes problēmām spējot atgriezties aktīvā darba dzīvē," norādījis profesors Rūperts Borns no Englija Raskina universitātes.
Māra Vilde