Dažu nedēļu laikā šī ir jau otrā Pompeo vizīte Ziemeļkorejā, bet pirmā ASV valsts sekretāra statusā.
Vienlaikus izplatījušās baumas, ka trīs ASV pilsoņi, kuri Ziemeļkorejā tiek turēti apcietinājumā, esot pārvietoti, šādi gatavojoties viņu atbrīvošanai.
Dažas stundas pirms Pompeo ierašanās Phenjanā Tramps paziņoja, ka ASV izstājas no pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanās, šādi padarot sarežģītākus centienus pārliecināt Ziemeļkoreju, lai tā atsakās no sava kodolarsenāla.
Pompeo vizītes darba kārtība nav skaidra. Nav zināms arī tas, ar ko viņš Phenjanā grasās tikties.
Žurnālistiem viņš sacīja, ka centīsies sagatavot Trampa samitu ar "priekšsēdētāju Unu", šādi izraisot komentētāju zobošanos.
"Pompeo nezina, ka uzvārds ir Kims, bet viņš pavisam noteikti pārzina visas konceptuālās un semantiskās nianses, kas ir saistītas ar frāzi "Korejas pussalas kodolatbruņošanās"," tviterī ierakstījis bruņojuma kontroles speciālists Džefrijs Luiss.
Trampa izstāšanās no vēsturiskās vienošanās, ar kuru tika ierobežota Irānas kodolprogramma, arī raisa bažas.
"Man tā dēļ teju vai sprāgst galva," sacīja Dienvidkorejas Pusanas Nacionālās universitātes mācībspēks Roberts Kelijs. "Tikai muļķis varētu ticēt, ka ASV turēs savu vārdu kodollīgumā ar kādu no problēmvalstīm."
Dienvidkorejā februārī notikušās ziemas olimpiskās spēles iezīmējušas zināma atkušņa sākumu līdz šim izolācijā dzīvojušās Ziemeļkorejas attiecībās ar ārpasauli.
Tramps iepriekš minējis, ka viņa tikšanās ar Kimu varētu notikt maijā vai jūnija sākumā.
:)