Vācijas ķīmijas koncerna BASF struktūrvienībai "Wintershall" un Francijas elektroenerģētikas uzņēmumam EDF katram piederēs 15% "Gazprom" vadītā gāzes vada projekta akciju, bet Itālijas enerģētikas kompānijai ENI piederošā akciju daļa būs 20%. Atlikušie 50% piederēs "Gazprom".
Vienošanās "parakstīšana apliecina, ka partneruzņēmumi piekrīt, ka "South Stream" ir ne tikai stratēģiski nozīmīgs projekts vidējā termiņā un ilgtermiņā, bet arī, ka tā ir komerciāla iespēja, ko nevajadzētu palaist garām," norāda "South Stream" projekta izpilddirektors Marsels Krāmers.
Projekta akcionāru struktūra tikusi pārskatīta, kopš tam pievienojās BASF struktūrvienība "Wintershall" un EDF.
Lai gan šie uzņēmumi jau iepriekš tika minēti kā "Gazprom" partneri "South Stream" projektā, piektdien parakstītais līgums ir pirmā juridiski saistošā vienošanās šo kompāniju starpā attiecībā uz gāzes vada plānoto būvniecību.
Kā Krievijas ziņu aģentūrām skaidroja ENI izpilddirektors Paolo Skaroni, 2012.gada pirmajā pusē "South Stream" partneri potenciālajiem kreditoriem iesniegs investīciju plānu.
Sagaidāms, ka pirmās piegādes "South Stream", kas novadīs Krievijas gāzi caur Bulgāriju uz Rietumeiropu pa cauruļvadu Melnās jūras gultnē, apejot Ukrainas teritoriju, sāks 2015.gada nogalē.
Gāzes vada garums būs 3600 kilometri, un "Gazprom" lēš, ka šis projekts izmaksās 15,5 miljardus eiro (10,8 miljardus latu).
Ceturtdaļa no Eiropas Savienībā patērētās gāzes tiek iegūta no Krievijas, un aptuveni 80% no tā tiek transportēti cauri Ukrainai.