Atbilstoši šai informācijai, sākot ar 6. augustu valsts uzņēmumos un organizācijās, kā arī valdošās partijas struktūrvienības sākts lasīt lekcijas par pāreju uz jaunu ekonomisko sistēmu. Šo politiku valstī dēvē par „28. jūnija jaunās ekonomiskās vadības sistēmu”. 28. jūnijā, kā tiek apgalvots, Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns devis slepenu rīkojumu par šādas reformu programmas izstrādāšanu. Amatpersonas par šiem plāniem informētas jūlija sākumā.
Saskaņā ar jauno politiku, uzņēmumi varēs darboties patstāvīgi, bez stingras valsts uzraudzības, un paši varēs noteikt savu preču cenas. Tomēr uzņēmumu vadītājus tāpat kā agrāk iecels un atcels valsts, bet privātpersonām neatļaus sākt savu uzņēmējdarbību.
Reformas, kā radio paziņojis cits informācijas avots, tiks īstenotas arī lauksaimniecībā. Valsts atstās zemniekiem 30 viņu saražotās produkcijas (pašlaik tiek atsavināts praktiski viss saražotais), ar ko tie varēs rīkoties pēc saviem ieskatiem. Valsts iekšienē reformas tiek pasniegtas kā jauns sociālisma celtniecības plāns, nevis ārējās ietekmes vai nepieciešamības rezultāts.
Atbilstoši Dienvidkorejas Apvienošanās ministrijas novērtējumam, runa, iespējams, ir par eksperimentu, kas tiks īstenots dažās Ziemeļkorejas daļās. „Mēs nedomājam, ka reformas tiek veiktas visā valstī,” paziņoja ministrija.
Informācija par to, ka Ziemeļkorejas vadība plāno veikt ekonomiskas reformas, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, parādījās vēl jūlijā. Nekāda plašāka informācija nebija pieejama, taču izskanēja pieņēmums, ka Ziemeļkoreja gatavojas reformēt savu ekonomiku pēc Ķīnas parauga. Oficiāli Ziemeļkoreja ir noliegusi šādus apgalvojumus.