Jau ziņots, ka Grieķijas pagaidu valdības birojs piektdien paziņoja, ka Merkele "izteikusi savas domas [prezidentam] līdzās vēlēšanām rīkot referendumu par jautājumu, vai Grieķijas pilsoņi vēlas palikt eirozonā". Grieķijas politisko līderu vidū tas tika uztverts ar lielu sašutumu, kaut gan Berlīne kategoriski noraidīja, ka Merkele būtu nākusi klajā ar šādu ierosinājumu.
Savukārt vācu žurnāls Der Spiegel savā pirmdienas izdevumā apgalvo, ka kanclere ir izteikusi tādu ierosinājumu, un Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible to jau darījis zināmu saviem eirozonas partneriem.
Štreiters pirmdien ne tikai noliedza šādas ziņas, bet arī atkārtoti norādīja uz Vācas pozīciju eiroobligāciju jautājumā. "Vienotas eiroobligācijas nav veids, kā atrisināt krīzi," uzsvēra Štreiters, piebilstot, ka prioritāte joprojām ir konkurētspējas celšana un budžetu sabalansēšana eirozonas valstīs.
Ideja par eiroobligācijām ir izpelnījusies pretrunīgus vērtējumus, kaut gan daudzi ekonomisti tās uzskata par labāko iespēju izkļūšanai no krīzes.
Francijas jaunais prezidents Fransuā Olands nedēļas nogalē G8 samitā Kempdeividā paziņoja, ka savus ierosinājumus ekonomiskās izaugsmes veicināšanai, tostarp jautājumā par eiroobligācijām, darīs zināmus trešdien neoficiālās Eiropas Savienības (ES) līderu tikšanās laikā Briselē.