Par spīti šim paziņojumam, ar kuru Erdogans nāca klajā, parlamentā uzrunājot valdošās Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) deputātus, un viņa pirmdienas izteikumiem, ka vairums nepieciešamo sarunu ar Krieviju par zenītraķešu kompleksu iegādi ir pabeigtas, nav īsti skaidrs, kādā stadijā šis darījums ir.
Viņš noraidīja arī jebkādu iespējamo kritiku no NATO puses par krievu bruņojuma iepirkšanu, norādot, ka Grieķija, kas arī ir alianses dalībvalsts, izmanto Krievijā ražoto zenītraķešu sistēmu "S-300".
"Kāpēc tad neviens neko neteica? Kāpēc viņi ir nemierīgi, ka tā ir Turcija?" vaicāja Erdogans.
Ja darījums tiks noslēgts, tas būs nopietns solis Ankaras un Maskavas attiecību uzlabošanā, kas tika nopietni iedragātas 2015.gadā, kad Sīrijas pierobežā Turcija notrieca Krievijas kara lidmašīnu.
Pēc izlīguma panākšanas pagājušajā gadā Erdogans jau vairākkārt ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Maskava atcēlusi lielāko daļu sankciju pret Ankaru, kas tika ieviestas pēc lidmašīnas notriekšanas.
Tomēr abas valstis joprojām atbalsta pretējās puses Sīrijas pilsoņkarā.
Pagājušajā nedēļā Krievijas bruņojuma ražošanas un tirdzniecības korporācijas Rostec vadītājs Sergejs Čemezovs paziņoja, ka darījuma tehniskie jautājumi ir atrisināti un ka atlicis atrisināt vienīgi administratīvos jautājumus.
nacisti turas kopā