Ar šiem spriedumiem viņš nācis klajā neilgi pēc tam, kad ANO un Arābu līgas sūtnis Lahdars Brahimi bija aicinājis veikt "reālas pārmaiņas" un izveidot pārejas valdību, kurai līdz vēlēšanām būtu visas pilnvaras. "Pārejas posma rezultātā nevajadzētu notikt valsts un tās institūciju sabrukumam," sacīja Brahimi, neko neminot par prezidenta Asada turpmāko lomu. Asada prezidenta pilnvaru termiņš beidzas 2014.gadā.
Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar Londonā bāzētās sīriešu aktīvistu organizācijas "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 45 000 cilvēku - abu pušu karotāji un mierīgie iedzīvotāji. Neatkarīgu apstiprinājumu SOHR aplēsēm nav iespējams gūt.
Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību centušās panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas. Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm.
Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.