"Ja, kā es ceru, Sirte kritīs pēc miermīlīgas padošanās līdz sestdienai, tā būs pēdējais bastions, kas signalizēs par režīma krišanu," intervijā radiostacijai "Radio 24" teica Fratini.
Viņš arī uzsvēra, ka NATO misija "beigsies, kad Lībija būs brīva". Itālijas ārlietu ministrs atgādināja, ka misijas pašreizējais mandāts ir līdz septembra beigām.
Misijai "ir jāpavada režīma krišana, lai izvairītos no negatīvām darbībām, ko režīms varētu īstenot laikā, kamēr atkāpjas", klāstīja Fratini.
Uz jautājumu, kur, viņaprāt, Kadafi pašlaik slēpjas, Fratini atbildēja, ka "mans personīgais viedoklis ir tāds, ka Kadafi ir atradis patvērumu turpat Lībijā. Lībija ir liela valsts, tur ir tuksnesis - teritorijas, kur viņš varēja aizbēgt".
"Ikviens zina, ka bēgšana no valsts būtu pārāk acīmredzama un viņam neizdotos izvairīties no NATO, kas patrulē teritorijā ne tikai, lai veiktu gaisa triecienus, bet arī, lai identificētu aizdomīgās personas," norādīja Itālijas ārlietu ministrs.
Starptautiskā krimināltiesa Hāgā ir izdevusi Kadafi, viņa dēla Saifa al Islāma un bijušā izlūkošanas dienesta vadītāja, Kadafi svaiņa Abdullaha Senusi aizturēšanas orderus. Viņi apsūdzēti noziegumos pret cilvēci, kas pastrādāti, apspiežot pret režīmu vērstos protestus un sacelšanos Lībijā.
ANO sankcionētu militāro operāciju Lībijā ar mērķi aizsargāt tās civiliedzīvotājus no Kadafi spēku uzbrukumiem 19.martā uzsāka Lielbritānija, Francija un ASV. Vēlāk šīs operācijas vadību pārņēma NATO.
Lībijas nemiernieku izveidotās Pagaidu pārejas nacionālās padomes vadītājs Mustafa Abdeldžalils, piedraudot ar militāra spēka lietošanu, līdz sestdienai devis laiku padoties Lībijas diktatoram Muammaram Kadafi lojālajiem spēkiem Sirtē un citur.
Itālijai, kas agrāk bija Lībijas koloniālā valdniece, vienmēr bija ciešas ekonomiskās un diplomātiskās attiecības ar Kadafi režīmu pirms nemieru sākšanās. Tomēr, nemieriem vēršoties plašumā, Itālija iesaistījās starptautiskajos centienos pret Kadafi.