Jaunajā valdībā līdzās konservatīvajai Tautas partijai (ÖVP) ir FPÖ, kuru pēc Otrā pasaules kara dibināja bijušie nacisti. FPÖ amatpersonām, ieskaitot tās līderi un vicekancleru Heincu Kristiānu Štrahi, bijuši kontakti ar labējā spārna ekstrēmistu grupējumiem.
Jaunā valdošā koalīcija ir solījusi apturēt nelegālo imigrāciju, samazināt nodokļus un pretoties Eiropas Savienības (ES) centralizācijai.
Valdību vada 31 gadu vecais kanclers un ÖVP vadītājs Sebastians Kurcs, kurš ir gados jaunākais kādas valsts vai valdības līderis.
Vicekanclers ir 48 gadus vecais FPÖ līderis Štrahe, kurš pērn nosauca Vācijas kancleri Angelu Merkeli par "visbīstamāko sievieti Eiropā" viņas atvērto durvju politikas bēgļu jautājumā dēļ, kā arī ir brīdinājis par Eiropas "islamizāciju".
Junkers pēc tikšanās ar Kurcu Briselē sacīja, ka negrib komentēt jauno Austrijas valdību. "Es esmu pret jebkādiem aizspriedumiem," teica Junkers.
"Šī valdība ir ieņēmusi nostāju, kas ir skaidri labvēlīga Eiropai, un man tas ir svarīgi," piebilda Junkers.
"Mēs vērtēsim šo Austrijas valdību pēc tās darbiem, kā mēs vērtējam visas valdības," viņš sacīja, piebilstot, ka "valdības programmā esošais mums der par gandrīz 100 procentiem".
Kurcs, kurš ir nācis klajā ar aizvien jauniem paziņojumiem par atbalstu ES, otrdien turpināja tādā pašā garā.
Viņš sacīja, ka grib "nostiprināt Eiropu" "svarīgos jautājumos", bet pauda savu vēlmi, lai ES loma tiktu samazināta mazāk svarīgos jautājumos.
"Mēs esam ES atbalstoša valsts, mēs esam ES atbalstoša valdība," piebilda Kurcs.
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, kurš arī tikās ar Kurcu, arī atturējās no jaunās valdības kritizēšanas.
"Es [Kurcā] saskatu enerģisku, apņēmīgu un ES atbalstošu līderi," Tusks rakstīja tviterī.
Kad FPÖ iepriekšējo reizi tika iekļauta Austrijas valdībā 2000.gadā, ES bija sašutusi par to. Kopš tā laika FPÖ ir mīkstinājusi savu nostāju un Eiropā ir aktivizējušās citas galēji labējās partijas.
force