Apsardzei neizdevās operatīvi tikt galā ar iebrucējiem, kaut arī viņi, kā tiek ziņots, pārstāvēja tikai nelielu daļu no demonstrantiem, kas bija sapulcējušies pie vēstniecības. Demonstranti laukumā vēstniecības priekšā dedzināja britu karogus un iesaistījās konfliktos ar policiju.
Savukārt iebrucēji apmētāja vēstniecības personālu ar akmeņiem un tā
dēvētajiem Molotova kokteiļiem, bet pēc tam sāka iznest no kabinetiem
dokumentus un dedzināt tos. Apvienotās Karalistes karoga vietā virs ēkas
tika pacelts šiītu karogs ar imama Huseina simboliem.
Šobrīd, kā vēsta oficiālā Irānas aģentūra IRNA, policija sākusi atbrīvot no demonstrantiem teritoriju britu diplomātiskās misijas galvenā kompleksa, kas atrodas uz Teherānas galvenās ielas, priekšā, kā arī pašu vēstniecības ēku kompleksu.
Jāpiebilst, ka cita studentu grupa, aptuveni 100 cilvēku sastāvā, iebruka arī otrā misijas ēku kompleksā, kas dislocēts Teherānas ziemeļu daļā. Tika ziņots, ka šī grupa saņēmusi par ķīlniekiem sešus britu vēstniecības darbiniekus, kuri atradās ēku kompleksā, tomēr policija pēc aptuveni divām stundām ķīlniekus atbrīvojusi. Par to, atsaucoties uz Irānas informācijas aģentūru Mehr, vēsta laikraksts The Daily Telegraph.
Lielbritānijas Ārlietu ministrija jau nodēvējusi notikušo par sašutumu izraisošu vandālisma aktu un aicinājusi oficiālo Teherānu garantēt britu diplomātiskās misijas drošību. Savukārt kāds Irānas pārstāvis paziņojis, ka varas iestādēm nav nekādas saistības ar šo huligānisko akciju.
Naidīgais noskaņojums pret britiem un plašās protesta akcijas saistītas ar Lielbritānijas lēmumu ieviest jaunas sankcijas pret Teherānu. Atbildot uz to, Irānas Sargu padome 28. novembrī galīgi atbalstīja likumprojektu par Lielbritānijas vēstnieka Teherānā Dominika Čilkota izraidīšanu uz dzimteni. Pēc Padomes piekrišanas likums ir stājies spēkā un kļuvis obligāts Irānas Ārlietu ministrijai. Savukārt Lielbritānija brīdinājusi, ka gadījumā ja Irānas Ārlietu ministrija tiešām nolems izraidīt tās vēstnieku, sekos asa pretreakcija.
Saskaņā ar pieņemto dokumentu, Londona arī nevarēs nosūtīt D. Čilkota vietā citu diplomātu, jo Irāna nolēmusi kopumā pazemināt diplomātisko attiecību ar Lielbritāniju līmeni. Kopš šī brīža britu diplomātisko misiju Irānā varēs vadīt tikai pagaidu pilnvarotais lietvedis. Tāpat likums līdz minimumam samazina arī visas Teherānas un Londonas darījumu un finansiālās attiecības.
Jāpiebilst, ka ASV, Kanāda un Lielbritānija jaunas sankcijas pret
Teherānu ieviesa pēc ANO Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA)
ziņojuma par Irānas centieniem izstrādāt kodolieročus publicēšanas.
Irāna tikmēr kategoriski noraida IAEA secinājumus, apgalvojot, ka tās
kodolprogramma paredzēta tikai civiliem un enerģētikas mērķiem.