Atzīstot, ka sarunas bijušas sarežģītas un "ne vienmēr sapratnes un pilnīgas draudzības atmosfērā", Macerevičs norādīja, ka līgumu varētu noslēgt gada beigās, ja izdosies izpildīt noteiktus nosacījumus.
Ministrs uzsvēra, ka Raytheon sākotnēji prasītā summa - 50 miljardi Polijas zlotu (11,8 miljardi eiro) - ir nepieņemama, atklājot, ka Polija nav gatava maksāt vairāk par 30 miljardiem zlotu (7,1 miljardu eiro).
Plāns iegādāties Patriot raķetes ietilpst plašākā Polijas armijas modernizācijas programmā, kas domāta, lai uzlabotu valsts drošību pret Krievijas radītajiem draudiem.
Macerevičs arī piebilda, ka vēl joprojām jārunā par Polijas prasību ļaut tās ražotājiem piedalīties Raytheon pretgaisa aizsardzības raķešu SkyCeptor ražošanā un citiem darījumiem.
Polijas aizsardzības ministra vietnieks Bartošs Kovnackis uzsvēra, ka pretraķešu aizsardzības sistēma palīdzēs aizsargāties pret Krievijas raķetēm Kaļiņingradā.
Gan Raytheon, gan arī ASV vēstniecība Varšavā paudusi gandarījumu par to, ka sarunas virzās uz priekšu.
Raytheon paziņojusi, ka pretgaisa aizsardzības sistēma Patriot kopš 2015.gada kaujas apstākļos izmantota piecās valstīs, un tā kaujas operācijās notriekusi vairāk nekā 100 taktisko ballistisko raķešu.