"Ukrainas jaunā konstitūcija, mūsuprāt, jāpieņem pašiem ukraiņiem, un Ukrainas konstitūcijas veids nedrīkst būt trešo valstu diskusiju jautājums," kopīgajā preses konferencē ar savu Latvijas kolēģi uzsvēra Tusks. "Esam pārliecināti, ka ne tikai Krievijas interesēs ir ar miermīlīgiem līdzekļiem mazināt spriedzi, bet piedāvāt risinājumu, kas ievērotu Ukrainas nedalāmību, kā arī absolūtu tās varasiestāžu autonomiju un suverenitāti, tostarp izstrādājot konstitūciju."
Straujuma piekrita šādam viedoklim. "Mēs atbalstām Ukrainas teritoriālo nedalāmību. Tai pašai jāpieņem lēmumi, kā attīstīties turpmāk un kāda tai būs konstitūcija. Tā ir pašas Ukrainas darīšana," norādīja Latvijas premjerministre.
Krievija apgalvo, ka vienīgais veids, kā atrisināt kaimiņvalsts krīzi, esot konstitucionālā reforma, pārveidojot Ukrainu federatīvā valstī. Turklāt Maskavas izpratnē federatīvas Ukrainas ideja ir ļoti tālejoša. Tā pieprasa, lai reģioniem dotu tiesības ne vien lemt par vietējiem jautājumiem, bet ietekmēt arī valsts ārpolitiku.
Nākamnedēļ paredzētas četrpusējas sarunas par iespējamo krīzes atrisinājumu. Tajās līdz ar Ukrainu piedalīsies Eiropas Savienība, ASV un Krievija.