Monarhs būtu finansiāli neatkarīgs, līdz ar to būtu maz ticams, ka viņam būtu jāpieņem draugu dāvanas, līdzīgas tām, kas noveda pie Vācijas līdzšinējā prezidenta Kristiāna Vulfa demisijas, princis sacīja intervijā, kas ceturtdien parādīsies laikraksta Die Zeit slejās.
"Karalis šādās situācijās ir neievainojams," norādīja Filips Kirils, kurš ir arī protestantu mācītājs. "Viņam būs vai nu vecie ģimenes īpašumi vai apanāža, un tas būs zem viņa goda pieņemt dāvanas no draugiem."
Kaut arī ir veiksmīgi prezidenti, kas izdarījuši ko nozīmīgu ar saviem paziņojumiem, atzina Filips Kirils, kā labus piemērus minot Romānu Hercogu un Rihardu fon Veiczekeru, vienlaikus norādot, ka ar runām vien nepietiek.
"Vārdu līmenis ir nepieciešams, bet tie iekšēji cilvēku neaizkustina," sacīja princis. "Kad tiek aizskartas mūsu sirdis, mēs maināmies." "Emocijas ir lauks, kurā var spēlēt karaliskā ģimene," norādīja Filips Kirils. "Viņiem nav jāizgudro kāda programma. Sirdis uzrunā jau tas vien, ka viņi vienkārši ir."
Karaliskās ģimenes dzīve dod valstij stabilitāti, uzskata princis. "Viņi netiek gāzti uzticības balsojumos vai arī padzīti no amata, kad prokurori atceļ viņu imunitāti. Tas valstij nāk par labu."
Ja par monarhijas atjaunošanu notiktu balsojums, politiķi varētu balsot par labu šim solim, uzskata Prūsijas Filips, norādot, ka atbalstītāju vidū varētu būt arī kreisie politiķi, jo, piemēram, Zviedrijā monarhisti ir arī sociāldemokrātu vidū.
Pat ja monarhija Vācijā tiktu atjaunota, tronī nenonāktu princis Filips. Šis gods pienāktos tiešajam troņa mantiniekam Prūsijas princim Georgam Fridriham, kurš gan pats ir izteicies, ka ir pret monarhijas atjaunošanu.