Jaunais likums pieņemts neilgi pēc tam, kad brūnā lāča uzbrukumā Karpatu kalnos dzīvību zaudēja 19 gadus veca tūriste. Rumānijas Vides ministrija paziņojusi, ka Rumānijā pašlaik mitinās ap astoņiem tūkstošiem brūno lāču, kas ir to lielākā populācija Eiropā pēc Krievijas. Atbilstoši ministrijas apkopotajai informācijai pēdējo 20 gadu laikā Rumānijā lāči nonāvējuši 26 cilvēkus un smagi savainojuši vēl 274.
Pagājušajā nedēļā, pēc tam, kad lācis saplosīja 19 gadus veco tūristi un nelaida tai klāt glābējus, lācis tika nošauts. Rumānijas premjerministrs Marčels Čolaku paziņoja, ka parlamenta deputāti tiks atsaukti no atvaļinājuma uz ārkārtas sēdi.
Tika nolemts, ka 2024. gadā atļauts nomedīt 481 lāci. Pērn tika atļauts nomedīt 220 lāčus. Likuma aizstāvji argumentēja, ka lāču skaita pārlieku palielināšanās novedusi pie uzbrukumu cilvēkiem skaita pieauguma. 2023. gadā aptuveni 7500 reižu cilvēki zvanījuši uz ārkārtas palīdzības dienestiem par redzētu lāci, kas ir divas reizes vairāk nekā gadu pirms tam.
Vides aizstāvji gan uzskata, ka vairāk uzmanības jāvelta lāču novirzīšanai no apdzīvotām vietām, uzlabojot atkritumu apsaimniekošanu un neļaujot cilvēkiem lāčus barot.