Dokumentā Somijas amatpersonas izklāsta, kā Grieķijas Privatizācijas aģentūrai būtu jāīsteno aktīvu pārskaitīšana uz holdinga kompāniju Luksemburgā, kuras vienīgā akcionāre būtu Grieķijas valsts. Somijas ierosinātais plāns paredz - ja Grieķija piedzīvotu bankrotu, par holdingkompānijas īpašniekiem kļūtu kreditori.
Grieķijas valdība ir stingri noraidījusi priekšlikumus par valstij piederošas zemes vai kompāniju akciju izmantošanu kā nodrošinājumu turpmākiem aizdevumiem.
Ja Somijas ierosinājums dokumentā, kas datēts ar 23. jūniju, tiktu īstenots, Atēnas zaudētu kontroli pār lielu daļu savu valsts aktīvu, kas savukārt ierobežotu Grieķijas autonomiju savu finanšu un valsts īpašumu privatizācijas jomā, norāda "Reuters".
Jau vēstīts, ka Somija ir pieprasījusi, lai Grieķija iemaksā nodrošinājumu Somijas daļai starptautiskajā aizdevumā Atēnām, un attiecīgu vienošanos ar grieķiem šomēnes panāca Somijas Finanšu ministrija.
Vienošanos asi kritizējušas Austrija, Nīderlande un Slovākija, norādot, ka tad, ja nodrošinājumu dabū viena eiro zonas valsts, tas būtu jāsaņem arī pārējām. Vienošanās ir jāapstiprina visām 17 eiro zonas valstīm, lai tā stātos spēkā.
Eiro zonas valstu vidū pieaugošās domstarpības attiecībā uz Somijas un Grieķijas nodrošinājuma vienošanos ir radījušas bažas, ka var izgāzties vai aizkavēties otrā 159 miljardus eiro vērtā starptautiskā aizdevuma apstiprināšana Atēnām.
Tikmēr Grieķijas valdība gausi pilda savus solījumus par 50 miljardu eiro vērtās privatizācijas programmas īstenošanu līdz 2015. gadam. Lai gan jau šāgada sākumā tika solīts sākt šo programmu, lai iegūtu naudu Grieķijas valsts budžeta deficīta un valsts parāda samazināšanai, pagaidām šajā jomā nav gūts tikpat kā nekāds progress, atgādina "Reuters".