Spānijas prokurors Hosē Gonsaless, kurš dzimtenē izvērsis sīvu cīņu pret krievu kriminālajiem grupējumiem, 2010. gada janvārī ASV vēstniecībai Madridē rakstījis, ka, viņaprāt, «Krievija faktiski ir «mafijas valsts», kurā nevar atšķirt valdības un organizētās noziedzības darbības».
Vēstulē H. Gonsaless piekrīt 2006. gadā noindētā Kremļa oponenta Aleksandra Ļitviņenko tēzei, ka organizēto noziedzību Krievijā kontrolē izlūkošanas un drošības dienesti. «Atsevišķas politiskās partijas Krievijā darbojas roku rokā ar organizēto noziedzību,» uzskata prokurors. «Viņš [A. Ļitviņenko] skaidroja, ka Liberāldemokrātisko partiju izveidojusi Valsts drošības komiteja un tās mantinieks Ārējās izlūkošanas dienests un tā ir mājvieta daudziem nopietniem noziedzniekiem.»
Citā ziņojumā, kas 2006. gada novembrī nosūtīts no ASV vēstniecības Parīzē, teikts, ka toreizējais ASV valsts sekretāra vietnieks Daniels Frīds, tiekoties ar Francijas prezidenta diplomātisko padomnieku Morisu Gurdo-Montaņu, vaicājis, vai «nelietīgie drošības dienesti varēja rīkoties bez [toreizējā Krievijas prezidenta] Vladimira Putina ziņas», plānojot A. Ļitviņenko slepkavību.
H. Gonsaless arī paziņojis: «Ir pierādīta saikne starp Krievijas politiskajām partijām, organizēto noziedzību un bruņojuma kontrabandu.» Viņš ir pārliecināts, ka Krievijas izlūkdienesta amatpersonas saistītas ar kuģa Arctic Sea mīklaino pazušanu Baltijas jūrā un tik pat noslēpumaino atrašanos pie Āfrikas krastiem 2009. gada vasarā.
Spāņu likumsargs izteicies, ka organizētās noziedzības pārvaldībā nonākušas arī Baltkrievija un Čečenija, bet tam tuvu esot arī Ukraina.
Citā ziņojumā, ko uz Vašingtonu nosūtījis ASV vēstnieks Krievijā Džons Beirle, rakstīts par plašo korupciju Krievijas galvaspilsētas Maskavas varas gaiteņos un to, ka bijušais pilsētas mērs Jurijs Lužkovs ir svarīgs posms valsts organizētās noziedzības mašinērijā.
«Neskatoties uz Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva pasludināto pretkorupcijas kampaņu, korupcijas apjoms Maskavā ir palicis nemainīgs, bet mērs J. Lužkovs atrodas piramīdas virsotnē,» raksta D. Beirle. «Viņš pārrauga sistēmu, kurā, kā izskatās, gandrīz ikviens un jebkurā varas līmenī ir iesaistīts koruptīvās vai noziedzīgās darbībās.»