Kamēr ANO Drošības padomē diskusijas Sīrijas jautājumā atkal beigušās bez rezultātiem, karadarbība starp Asadam lojālajiem spēkiem un nemierniekiem krasi saasinājusies, un opozīcijas aktīvisti paziņojuši, ka desmit mēnešus ilgstošo nemieru upuru skaits pārsniedzis 5400 cilvēkus.
ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone, kuru atbalstīja franču un britu kolēģi, kā arī Kataras premjerministrs, aicināja Drošības padomi apstiprināt stingru rezolūciju, kurā pieprasīta asinsizliešanas pārtraukšana un Asada atkāpšanās no amata. "Mēs visi zinām, ka Sīriju gaida pārmaiņas. Neskatoties uz nežēlīgo taktiku, Asada teroristiskajam režīma pienāks gals," uzrunājot ANO drošības padomi, sacīja Klintone. "Mums uzdotais jautājums ir - cik nevainīgu civiliedzīvotāju vēl mirs, pirms valsts varēs virzīties tālāk?"
Savukārt Kataras premjers šeihs Hamads bin Džasers al Thani, kurš uzstājās Arābu līgas vārdā, uzsvēra, ka Asada režīms nav izrādījis jebkādu patiesu gribu rast krīzes risinājumu, uzskatot, ka vienīgā metode ir "slepkavot paša tautu". Taču Krievija, kas ir sena Asada režīma sabiedrotā un galvenā ieroču piegādātāja Sīrijai, paziņoja, ka ANO Drošības padomei neesot pilnvaru piedāvātās rezolūcijas pieņemšanai. Maskavas nostāju atbalstīja arī Ķīna.
Krievijas pārstāvis ANO Vitālijs Čurkins uzstāja, ka Sīrijai esot tiesības "pašai izlemt" un ka Drošības padome "nedrīkst uzspiest iekšējā risinājuma parametrus". "Tai vienkārši nav pilnvaru to darīt," uzsvēra Čurkins.
Pēc sēdes Krievijas pārstāvis gan ļāva noprast, ka būtu iespējams panākt kompromisu. Šķiet, ka galvenais Maskavas iebildumu iemesls pret Arābu līgas piedāvāto rezolūciju, ir prasība Asadam nekavējoties atkāpties no amata.