Šobrīd pensionēšanās vecums sievietēm ir 55 gadi, bet vīriešiem - 60. Krievijas Veselības aizsardzības un sociālās attīstības ministrijas kopā ar Pensiju fondu izstrādātais projekts paredz, ka līdz 2047. gadam pensionēšanās vecums valstī sasniegs 65 gadus.
Pārmaiņu process notiks pakāpeniski pa posmiem. Sievietēm laikā no 2015. līdz 2029. gadam tas tik pacelts līdz 60 gadiem. Nākamajā posmā, sākot no 2030. gada, pensionēšanās vecumu palielinās ik pa trim mēnešiem gadā gan sievietēm, gan vīriešiem, taču no 2036. gada - pa sešiem mēnešiem gadā. Saskaņā ar šo plānu 2047. gadā valstī noteiktais pensionēšanās vecums sasniegs 65 gadu atzīmi.
Pensijām iecerēta triju līmeņu sistēma, ko veidos valsts obligātā, uzņēmumu, kā arī brīvprātīgā iemaksa. Pēc ministrijas aprēķiniem, cilvēks, kurš ietilps visos trīs līmeņos un dosies pensijā pēc 30 darba gadiem, saņems aptuveni 70-80% no ierastā atalgojuma.
Iemaksu valsts pensiju fondā plānots saglabāt 22% apmērā, taču solidaritātes iemaksu samazināt no 6% līdz 4%.Tāpat, lai saņemtu sociālo pensiju, iecerēts palielināt minimālo stāžu no pieciem līdz 15 gadiem, iecerēti arī vairāki citi grozījumi.
Bijušais finanšu ministrs Aleksejs Kudrins jau agrāk brīdinājis par nepilnībām pensiju sistēmā, aicinot celt pensionēšanās vecumu.
Nākamais prezidents V. Putins šomēnes norādīja, ka nepieciešams modernizēt pensiju sistēmu. «Šogad palielinājies pensionāru skaits, un tas pārsniedz 40 miljonus cilvēku,» viņu citēja The Moscow Times. Tā kā Krievijā ir ap 143 miljoniem cilvēku, teju katrs trešais ir pensionārs.