"Mēs turpinām pildīt savas līgumsaistības attiecībā uz militārās tehnikas piegādi," skaidroja Isaikins. Pēc viņa teiktā, Sīrijai tiek piegādātas pretraķešu aizsardzības sistēmas un aprīkojums tehnikas remonta veikšanai, taču ne uzbrukuma ieroči un lidaparāti.
Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar ANO datiem kara pārņemto valsti pametuši vairāk nekā 700 000 bēgļu. ANO augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos Navi Pilaja otrdien pavēstīja, ka bojāgājušo skaits Sīrijas konfliktā jau tuvojas 70 000.
Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību centušās panākt Sīrijas prezidenta Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas. Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm.
Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.