Abas palātas (Valsts dome un Federācijas padome) lēmumu par Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanu pieņēma vienbalsīgi. Valsts domes priekšsēdētājs Boriss Grizlovs pavēstīja: "Krievijas vēsturiskā loma kā miera garantam Kaukāza reģionā ir palielinājusies. Kaukāzs vienmēr bijis un būs Krievijas stratēģisko interešu zonā." Dienvidosetijas galvaspilsētā Chinvali lēmums par neatkarības atzīšanu izraisīja separātistu sajūsmu. Reuters ziņo, ka pa Staļina ielu braukājuši ļaudis ar Dienvidosetijas un Krievijas karogiem, kas klieguši "uzvara, uzvara".
Federācijas padomes priekšsēdētājs Sergejs Mironovs apgalvo, ka lēmums par Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanu tiek pamatots ar "tautu tiesībām uz pašnoteikšanos". Krievijas prese gan spriež, ka Maskavai daudz svarīgāk ir saglabāt savas militārās bāzes Abhāzijas un Dienvidosetijas teritorijā.
Krievija aicina arī pārējās pasaules valstis atzīt abu reģionu neatkarību. Taču šim aicinājumam, visticamāk, nebūs daudz piekritēju. Rietumvalstis uzsver, ka negrasās atteikties no atbalsta Gruzijas teritoriālās vienotības principam.
Vācijas kanclere Angela Merkele prognozē, ka arī D.Medvedevs
neparakstīs galīgo lēmumu par Abhāzijas un Dienvidosetijas atzīšanu.
Ziemeļkipras modelis
Krievijas politologs Aleksejs Malašenko spriež, ka Maskavas aicinājumu varētu atbalstīt tikai tādas valstis kā Ziemeļkoreja un Venecuēla. Kā raksta laikraksts Kommersant, Maskavas attiecības ar abiem separātistu reģioniem varētu veidoties līdzīgi kā Turcijas attiecības ar Ziemeļkipras Turku Republiku. Kommersant atgādina, ka savulaik Kiprā iebruka Turcijas karaspēks, kas okupēja daļu salas teritorijas. Kipras turki šajā teritorijā izveidoja savu valsti, ko atzinusi vienīgi Turcija. Ziemeļkiprā joprojām izvietots Turcijas karaspēks.
Dienvidosetijas separātistu līderis Eduards Kokoiti izteicis pateicību Krievijas deputātiem par atbalstu, ko Maskava sniegusi osetīniem un abhāziem. Krievijas reģionālās attīstības ministrs Dmitrijs Kozaks tikmēr ziņojis premjeram Vladimiram Putinam, ka Dienvidosetijas valdības izveidošanu plānots pabeigt līdz nedēļas vidum. Krievija aktīvi iesaistījusies valdības veidošanā, jo Dienvidosetijas līderis E.Kokoiti lūdzis Maskavai palīdzēt ar kadru atlasi. Nav noslēpums, ka Krievijas specdienestiem ir liela ietekme Dienvidosetijas separātistu valdībā, jo Maskavas ielikteņi jau agrāk iecelti Dienvidosetijas premjera, drošības dienesta vadītāja un citos svarīgos amatos.