Informācijas drošības uzņēmuma Group IB ģenerāldirektors Iļja Sačkovs portālam norādījis, ka specdienestiem iespēja noklausīties Skype ir jau pāris gadus, turklāt iespējams noteikt arī runātāja atrašanās vietu. "Tieši tāpēc mūsu uzņēmuma darbiniekiem Skype aizliegts pārrunāt darba tēmas," sacīja Sačkovs.
Kopš Skype 2011.gadā iegādājās tehnoloģiju gigants Microsoft, uzlabotas likumīgās noklausīšanās tehnoloģijas, pastāstīja Peak Systems vadītājs Maksims Emms. Tas nozīmē, ka ikvienu lietotāju iespējams pārslēgt uz īpašu režīmu, kurā šifrēšanas atslēga tiek ģenerēta nevis runātāja ierīcē (telefonā, datorā), bet uz servera. Piekļūstot serverim, iespējams lasīt saraksti un klausīties sarunas. Microsoft šo tehnoloģiju piedāvājuši ne tikai Krievijas, bet arī daudzu citu valstu specdienestiem.
Ne Krievijas iekšlietu ministrijas, ne Federālā drošības dienesta pārstāvji portālam nav vēlējušies sniegt komentārus saistībā ar šo tēmu.
Ķīnai domātajā versijā, piemēram, iestrādāta īpaša sistēma, kas seko lietotāja darbībām ar klaviatūru, atklājis Ņūmeksikas (ASV) universitātes zinātnieks Džefrijs Nokels. Tā pārbauda rakstīto un, ja tiek atklāts kāds varas orgāniem nevēlams vārds (piemēram, Tjanmeņa, Human Rights Watch, Reportieri bez robežām, BBC News u.c.), programma nosūta iegūto informāciju pieprasītājam.