"Mēs ierosinām pieņemt līdzsvarotu rezolūciju, kurā būtu nosodīta abu pušu vardarbība," intervijā, kas pirmdien publicēt žurnālā "Profil", norādīja ministrs. "Vienlaikus mums ir jāpieprasa no [Sīrijas prezidenta Bašara al] Asada turpināt reformas, kuras viņš jau ir uzsācis."
"Līdzās tam mums ir jāiedrošina Sīrijas opozīcija sēsties pie sarunu galda un censties panākt vienošanos. Kopā ar mūsu Ķīnas partneriem mēs esam gatavi piedāvāt šādu rezolūciju," apliecināja ministrs.
Lavrovs pauda bažas, ka līdz ar Rietumu rezolūcijas pieņemšanu Sīrijai, tradicionālajai Krievijas Tuvo Austrumu sabiedrotajai, tiks noteikts pilnīgs ieroču embargo.
"Mēs atceramies, kā embargo tika noteikts attiecībā uz Lībiju," atgādināja ministrs. "Mēs arī apzināmies mūsu partneru spējas apbruņot vienu konflikta pusi, neraugoties uz embargo."
Sīrijas prezidents Asads svētdien paziņoja, ka saskata divus svarīgākos uzdevumus - koncentrēties "uz politiskajām reformām un bruņoto bandu izformēšanu".
"Tauta šīs reformas apsveic", turpretī Rietumvalstis, kam tās īpaši neinteresē, cenšas sodīt Damasku par to, ka tā "turas pretī no ārienes uzspiestām shēmām", norādīja Asads, piebilstot, ka "uzbrukumi no ārienes pastiprinās, kolīdz Sīrijas situācijā iestājas progress".
"Tomēr reformu process turpinās," viņš uzsvēra. Sīrija šai jautājumā pieņem "suverēnus lēmumus, kas nav atkarīgi no ārējām pamācībām".
ANO Drošības padomē 4.oktobrī balsojumā par Eiropas valstu izstrādāto rezolūciju, kurā draudēts īstenot zināmus pasākumus, ja Sīrijas prezidents Asads neizbeigs represijas pret demokrātijas atbalstītāju kustību, Krievija un Ķīna izmantoja veto tiesības, ar to rezolūcijas pieņemšanu apturot.
Sašutumu par padomes nespēju pieņemt rezolūciju pauda ASV, un, protestējot pret to, Sīrijas vēstnieka uzrunas laikā zāli pameta ASV vēstniece ANO Sjūzena Raisa.
Deviņas valstis balsoja par rezolūcijas pieņemšanu, bet divas pastāvīgās dalībvalstis - Krievija un Ķīna - tās pieņemšanai uzlika veto. Dienvidāfrika, Indija, Brazīlija un Libāna balsojumā atturējās.