Gruzija atvilkusi savus spēkus no Dienvidosetijas līdz vietai, kur tie atradās pirms bruņotā konflikta sākuma 6.augustā, ziņo BBC ar atsauci uz Gruzijas Iekšlietu ministriju. Gruzijas Nacionālās drošības padomes sekretārs Aleksandrs Lomaja svētdien aģentūrai AFP paziņojis, ka Gruzija esot izvedusi savu karaspēku gandrīz no visas Dienvidosetijas. Krievijas spēki neesot pārnākuši Dienvidosetijas robežu, lai gan kaujas turpinās.
The New York Times ziņo, ka, Krievijai bombardējot militārās celtnes pie civilās lidostas netālu no Tbilisi, sprādzienu atbalss dzirdama arī galvaspilsētā. Ar atsauci uz Gruzijas Iekšlietu ministriju The New York Times ziņo, ka Krievija koncentrējusi lielus militāros spēkus Abhāzijā un Dienvidosetijā (abi šie reģioni ir Maskavas atbalstīti un separātiski noskaņoti). Krievijas spēki esot koncentrēti arī citviet pierobežā - Larsi -, no kurienes tie varētu veikt trešo sauszemes uzbrukumu. Krievijai turpinot koncentrēt spēkus reģionā un bombardējot, tiek lēsts, ka tās nodoms ir okupēt Abhāziju un Dienvidosetiju, ziņo laikraksts.
Jau sestdien Krievijas premjers Vladimirs Putins ieradies Vladikaukāzā, netālu no konflikta zonas, kā arī apsūdzējis Gruziju genocīda veikšanā pret dienvidosetīniem. V.Putins, kurš karadarbības sākuma brīdī vēl bija Pekinā olimpiskajās spēlēs, sacījis, ka Gruzija meklējot "asiņainus piedzīvojumus" un aizstāvējis Maskavas tiešo militāro iejaukšanos.
V.Putins Vladikaukāzā ticies ar bēgļiem no Dienvidosetijas. Krievijas valdības vadītājs sacījis, ka Gruzija veic "pilnīgu genocīdu". No viņa teiktā par "fatālu triecienu" Gruzijas teritoriālajai integritātei var secināt, ka pēc viņa domām diezin vai Dienvidosetija iekļausies atpakaļ Gruzijā pēc konflikta beigām.
Krievijas nosauktais bēgļu skaits no konflikta zonas - 34 tūkstoši - ir krietni lielāks nekā ANO bēgļu aģentūras minētie nepilni 10 tūkstoši (4-5 tūkstoši devušies uz Krieviju, 2400 uz citām Gruzijas daļām).Pagaidām Krievijas puse nav atbildējusi uz Gruzija prezidenta Mihaila Saakašvili aicinājuma pēc nekavējoša pamiera. Pagaidām atšķirīgas ir arī ziņas, ko abas konfliktā iesaistītās puses min par bojāgājušajiem. Krievija un dienvidosetīni min, ka Dienvidosetijā bojā gājušo skaits konflikta trijās dienās ir vismaz 1400, no kuriem lielākā daļa esot civiliedzīvotāji. Gruzija ziņo, ka tās pusē ir no 82 līdz 130 pēc dažādiem avotiem, no tiem daļa civiliedzīvotāju.