Kremļa kontrolētie valsts mediji svētdien demonstrēja videosižetus un publicēja rakstus, kuros ziņots par bruņotiem marodieriem Ukrainā un it kā notikušiem šokējošiem pāridarījumiem pret Ukrainas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem.
Krievijas mediji arī cenšas diskreditēt Ukrainas jaunās amatpersonas un uzkurina spekulācijas par starptautisku līdzdalību protestos Kijevā.
"Mūsu valsts propagandas kanāli pilnīgi norāvušies no ķēdes," valsts mediju aktivitātes komentēja bijušais Krievijas ekonomikas ministrs Andrejs Ņečajevs.
Vairākas Krievijas ziņu aģentūras svētdien arī vienlaicīgi publicēja ziņas, ka Ukrainas bruņotie spēki masveidā dezertē un pāriet Krimas valdības pusē. Kā avoti šai informācijai sākotnēji tika minēti aģentūru korespondenti notikumu vietā, bet vēlāk reģionu pašpasludinātais premjerministrs
Kā norāda aģentūra AFP, Krievijas valsts mediji ir pārpludināti ar nespecifiskiem un draudīgiem ziņojumiem, kā mērķis ir uzkurināt bailes Krievijas sabiedrībā.
Krievijas ziņu kanāls Russia 24 demonstrēja videoierakstu, kurā kāds jauns krievs vārdā Vladislavs apgalvoja, ka Ukrainas proeiropiskie spēki viņu nolīguši pa naudu kā snaiperi.
"Tur ir algotņi. Viņi ir no dažādām valstīm: ASV un Vācijas. Viņi visi ieradās identiskās militārās formās," apgalvoja vīrietis.
Viņš sacīja, ka viņš baidās no ukraiņu atriebības par to, ka viņš atklājis šo informāciju, apgalvojot, ka protestu līderi Kijevā "cilvēkus iemet pagrabā un nogalina".
Telekanāla sižetā apgalvots, ka vīrietis aizturēts Krievijā netālu no robežas ar Ukrainu.
Russia 24 ziņu diktors arī dramatiski brīdināja, ka "algotņi tagad ir ceļā uz Krimu. Viņu mērķis ir skaidrs: izprovocēt krīzes jaunu vilni un aplaupīt cilvēkus savā ceļā".
Telekanāls arī demonstrēja interviju ar Belgorodas reģiona gubernatoru Jevgeņiju Savčenko, kas brīdināja, ka notiek "bruņotu cilvēku staigāšana" un ka sestdien noticis mēģinājums bloķēt autošoseju uz Krimu.
Savukārt Krievijas Valsts domes deputāts Leonīds Sluckis, kura vadītā parlamenta komiteja atbild par Neatkarīgo Valstu Sadraudzības lietām, Eirāzijas integrāciju un attiecībām ar tautiešiem ārzemēs, paziņoja, ka "situācija Ukrainā apvieno visu Krievijas pilsonisko sabiedrību".
"Visi vienoti atbalsta mūsu tautiešu aizsardzību Ukrainā, lai nepieļautu krievu valodas un krievu padzīšanu no Ukrainas," valsts ziņu aģentūra RIA Novosti citē Slucka sacīto.
Krievijas presē arī atšķirīgi interpretēta sestdien notikusī ASV un Krievijas prezidentu telefona saruna. Pēc Krievijas presē ziņota, Putins norādījis uz "ukraiņu ultranacionālistu provokācijām un noziedzīgām darbībām", kas rada "reālus draudus Krievijas pilsoņu un daudzo Ukrainas teritorijā dzīvojošo tautiešu dzīvībai un veselībai".
Tikmēr Krievijas vadošā partija Vienotā Krievija steidzīgi Maskavā noorganizējusi un saskaņojusi mītiņu, lai paustu atbalstu tautiešiem Ukrainā.
Partijas izdotajā paziņojumā Krievijas iedzīvotāji aicināti pievienoties mītiņam, norādot, ka Ukrainai "vajadzīga mūsu aizsardzība un atbalsts".
Vienotā Krievija arī apgalvoja, ka krievi Ukrainā "cieš no vajāšanas un vardarbības, jo viņi runā krieviski. Viņi ir draudzīgi Krievijai, un viņi neatzīst nacionālistu Banderas atbalstītājus, kas sagrābuši varu [Ukrainā]".
Otrā pasaules kara laikā Stepans Bandera vadīja vienu no ukraiņu grupējumiem, kas nacistu okupētajā teritorijā cīnījās par Ukrainas neatkarību, bet vēlāk iesaistījās partizānu karā pret padomju okupācijas spēkiem.
Saskaņā ar Krievijas likumiem, mītiņi jāsaskaņo desmit dienas iepriekš, un šī likuma norma vienmēr tiek stingri ievērota opozīcijas protestu gadījumā.
Krievijas neatkarīgie mediji ziņo, ka valsts iestāžu darbiniekiem, kā skolotājiem, likts svētdien ierasties Putinu atbalstošajā mītiņā Maskavā.
Krievijas valsts telekanāls Pervij kanal dramatisku sižetu par masveida Ukrainas iedzīvotāju bēgšanu uz Krieviju ilustrējis ar ainām uz Ukrainas un Polijas robežas. Telekanāla sižetā ziņots par aizvien pieaugošo Ukrainas pilsoņu bēgļu skaitu, kas ierodas Krievijas dienvidu reģionos.
Telekanāls arī apgalvoja, ka uz Ukrainas un Krievijas robežas izveidojušās garas automašīnu rindas, bēgļiem no Ukrainas meklējot iespēju patverties Krievijā. Pervij kanal arī apgalvo, ka pēdējās divās nedēļās Krievijas robežu šķērsojuši vairāk nekā 140 000 Ukrainas iedzīvotāju.
Tomēr televīzijas demonstrētajos videokadros redzams, ka uz robežpunkta ukraiņu valodā rakstīts Šengini, kas ir Ukrainas un Polijas robežpunkts. Tikmēr Ukrainas presē publicēti tīmekļa kameru kadri no Krievijas un Ukrainas Ņehotejevkas robežpunkta, kurā nav redzamas neviens dzīvas dvēseles.
(Pievienotas pēdējās trīs rindkopas.)