Sakot uzrunu par godu Gruzijas Neatkarības dienai, M. Saakašvili ceturtdien apgalvoja, ka protesti, kuros pieprasīja viņa atkāpšanos, bija daļa no provokācijas, ko rīkoja «mūsu ienaidnieki un okupanti», un tiem neesot nekāda sakara ar demokrātiju. «Pēdējās dienās ir notikuši mēģinājumi, kuru scenārijs rakstīts ārpus Gruzijas, - izjaukt Gruzijas Neatkarības dienas atzīmēšanu, kavēt šodienas militāro parādi, sabotēt un izraisīt masu nekārtības,» sacīja M. Saakašvili. «Vārda brīvība ir mūsu svētā vērtība, bet pēdējo dienu notikumiem nav nekāda sakara ar to. Šie cilvēki, šie politiskie līderi ar savām nelielajām grupām vēlējās pacelt roku pret Gruzijas demokrātiju. Viņi nevēlas demokrātiju, viņi vēlas vardarbību.»
Viņa uzruna notika Rustaveli laukumā, kur desmit stundas pirms tam drošības spēki ar gumijas lodēm, asaru gāzi, ūdensmetējiem un stekiem izklīdināja opozīcijas kustības Tautas sapulce rīkoto demonstrāciju. Operācijas laikā gāja bojā policists un protestu dalībnieks, kurus sabrauca automašīna, kas veda protestu organizatorus, bet vēl 37 cilvēki tika ievainoti, ziņo portāls Civil.ge.
Varas iestādes apgalvo, ka protesta akcija bija atļauta līdz trešdienai pulksten 24.00, bet, tā kā tur pēc atļautā laika atradās vēl aptuveni 300 protestētāju, uz laukumu nosūtīti drošības spēki izklīdināt nu jau neatļauto demonstrāciju. Izdzenāšanas laikā arestēti aptuveni simt cilvēku.
Bijusī Gruzijas parlamenta spīkere un opozīcijas līdere Nino Burdžanadze apsūdzēja varas iestādes «noziegumā pret cilvēci» un solīja, ka protesti turpināsies. Arī cilvēktiesību organizācijas uzskata, ka pret protestētājiem izmantots neproporcionāls spēks, un aicināja tiesībsargājošās iestādes izmeklēt notikušo. «Pārmērīga spēka lietošana bija nepārprotama atsevišķos gadījumos, kad drošības spēku darbinieki fiziski uzbruka un aizturēja protestētājus, kuri neizrādīja nekādu pretestību,» sacīja Gruzijas tiesībsargs Giorgijs Tuguši.