Jāatgādina, sākotnēji Saūda Arābija vispār noliedza, ka tās rīcībā būtu informācija par 2. oktobrī pazudušā un - kā drīz pēc tam tapa zināms - noslepkavotā žurnālista atrašanās vietu. Tāpat atklātībā nāca fakti, kas liecināja par saūdu mēģinājumu slēpt to, ka Hašogi no konsulāta tā arī neiznāca, piemēram, dubliera izmantošana.
Pēc tam Saūda Arābija apgalvoja, ka Hašogi bojāeja "bija nejauša", proti, ka viņš gājis bojā nopratināšanas laikā izceļoties kautiņam. Raidorganizācijai CNN savukārt kāds vārdā nenosaukts avots apgalvojis, ka sākotnēji bijis plānots Hašogi vien sazāļot un turēt gūstā divas diennaktis, lai pārliecinātu režīma kritiķi atgriezties dzimtenē.
Nu Saūda Arābijas ģenerālprokurors paziņojis, ka saskaņā ar jaunāko no Turcijas puses abu valstu kopīgi izveidotās izmeklēšanas grupas ietvaros saņemto informāciju ir pamats domāt, ka jau iepriekš bijis ieplānots noslepkavot Hašogi, tomēr aizvien notikušajā tiek vainota Saūda Arābijas operatīvo darbinieku patvaļīga rīcība, par kuru karaļnamam nekas neesot bijis zināms. ASV puse gan skeptiski vērtē šādus apgalvojumus, norādot - šāda līmeņa operācijas bez karaļa vai kroņprinča ziņas Saūda Arābijā netiek veiktas.
Pēc tam, kad sākotnējās Saūda Arābijas versijas par notikušo noraidīja gan Turcijas puse, gan ar skepsi uztvēra Saūda Arābijas sabiedrotā ASV, karaļnams dara visu iespējamo, lai radītu iespaidu par to, ka vainīgie, kas "patvaļīgi uzdarbojušies" un nogalinājuši Hašogi, tiktu saukti pie atbildības. Amatus zaudējuši pieci augsta ranga darboņi, kā arī arestēti vēl 18 cilvēki.
Laikraksts The Washington Post, kur publicējās noslepkavotais žurnālists, uzsver - pagaidām nekas neliecina, ka ASV prezidents Donalds Tramps vai Saūda Arābija norādīs uz iespējamu karaļnama atbildību Hašogi nāvē.
ļuļa
TrollisJT