Ņujorkā bāzētā organizācija apgalvo, ka Krievijā ražotās kasešu bumbas no lidmašīnām un helikopteriem izmestas netālu no valsts galvenā lielceļa, kas savieno dienvidos esošo galvaspilsētu Damasku ar valsts lielāko pilsētu Alepo un iet cauri Marrat en Numānas pilsētai, ko kontrolē dumpinieki.
HRW savā ziņojumā raksta, ka Sīrijas cilvēktiesību aktīvisti no 9. līdz 12. oktobrim internetā ir ievietojuši vismaz 18 video, kuros ir redzamas bumbu atliekas vairākās pilsētās vai to apkaimē. Daudzas atrastas uz ziemeļu-dienvidu maģistrāles. «Sīrijas varas nevērība pret civiliedzīvotājiem ir vēl redzamāka tās militārajās gaisa kampaņās, kuru laikā uz apdzīvotām teritorijām tiek mestas nāvējošās kasešu bumbas,» ziņoja HRW.
Par kasešu bumbu izmantošanu Sīrijas pilsoņkarā tika ziņots arī jūlijā un augustā, bet to izmantošana tagad apliecinot valdības apņemšanos atgūt kontroli pār valsts ziemeļrietumiem.
Kasešu bumbas parasti tiek izmestas no vairāku kilometru augstuma. Dažus simtus metru virs zemes tās atveras un plašā rādiusā izkaisa aptuveni 200 kokakolas bundžas lieluma bumbu, kas ir pildītas ar sprāgstmaisījumu un šrapneļiem. Parasti desmitā daļa bumbu, saskaroties ar zemi, neeksplodē, tādēļ 98% to upuru ir civiliedzīvotāji. Daudzas cilvēktiesību organizācijas kasešu bumbu izmantošanu netālu no apdzīvotām vietām uzskata par kara noziegumu.
Vairāk nekā simt pasaules valstis 2008. gadā parakstīja vienošanos, kas aizliedz šo ieroču izmantošanu. 2010. gadā līgums ieguva starptautiska likuma spēka. Līgumu nav parakstījušas lielākās kasešu bumbu ražotājas un izmantotājas ASV, Lielbritānija, Ķīna, Indija, Izraēla un Krievija.