Šādu lēmumu padomes sešas valstis – Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina, Kuveita, Omāna un Katara – pieņēmušas, protestējot pret Sīrijā turpinošos varmācību pret šīs valsts pilsoņiem, atbildīgs par ko, pēc padomes dalībvalstu domām, ir Sīrijas prezidenta Bašara Asada režīms.
Jāatgādina, ka agrāk 7. februārī Spānija, Francija, Itālija un Nīderlande paziņoja, ka atsauc savus vēstniekus no Sīrijas uz konsultācijām. Vēl iepriekš analoģisku lēmumu pieņēma ASV un Lielbritānija.
Tikmēr televīzijas kanāls Al Arabiya otrdienas vakarā ziņoja, ka Sīrijas valdības karaspēks sācis uzbrukumu Daras pilsētai. Pirms tam tika ziņots, ka valdības karaspēks atjaunojis nemiernieku, kuri cīnās ar B. Asadu, kontrolē esošās Homsas pilsētas apšaudi.
Sadursmju starp valdības atbalstītājiem un tās pretiniekiem laikā, kas ilgst kopš 2011. gada marta, valstī, pēc opozīcijas datiem, ir gājuši bojā vairāk nekā septiņi tūkstoši cilvēku. Sīrijas varas iestādes savukārt apsūdz nemierniekus vairāk nekā divu tūkstošu policistu un karavīru nogalināšanā.
ANO Drošības padome vairākkārt mēģinājusi pieņemt rezolūciju Sīrijas sakarā, kas paredzētu Bašara Asada demisiju un politiskās reformas, tomēr dokumenta pieņemšanu bloķē Krievija un Ķīna. Konkrētāk, Maskava pieprasa, lai netiktu pieļauta ārvalstu iejaukšanas Sīrijas iekšējās lietās un pauž bažas, ka rietumvalstis var izmantot rezolūciju kā attaisnojumu militāram iebrukumam.
Jāpiebilst, ka 7. februārī vizītē Damaskā ieradās Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kurš tikās ar Sīrijas prezidentu un pēc tam paziņoja par B. Asada gatavību meklēt izeju no krīzes.