"Es uzskatu, ka pret Turciju tiks vērsts diplomātiskais spiediens - ārzemju, nevis Izraēlas - centienos apturēt šos soļus," apliecināja viceministrs.
Stambulas tiesa vienbalsīgi apstiprinājusi Turcijas prokuratūras apsūdzības, kurās izraēliešiem, kas ir saistīti ar uzbrukumu palīdzības flotiles kuģim, pieprasīts mūža ieslodzījums, pirmdien vēsta ziņu aģentūra Anatolia. "Tam var būt plašas sekas attiecībā uz NATO un ASV spēkiem Afganistānā," norādīja Ajalons. "Gadiem ilgi amerikāņi un citi Rietumu spēki ir kāpuši uz kuģiem, par kuriem radušās aizdomas, ka tie ir saistīti ar terorismu vai radioaktīvo materiālu pārvadāšanu, tāpēc sekas ir tādas, ka, es uzskatu, pret Turciju tiks vērsts diplomātiskais spiediens," piebilda amatpersona.
Nav zināms, kad prāva varētu sākties. Tomēr, lai arī kad tas būtu, apsūdzētie tiks tiesāti aizmuguriski, jo Izraēla jau iepriekš noraidījusi jebkādu iespēju, ka tās armijas pārstāvji varētu tikt tiesāti saistībā ar 2010.gada 31.maijā uz palīdzības flotiles kuģa Mavi Marmara sarīkoto slaktiņu.
Turcijas prokuratūras 144 lappuses garajā apsūdzības rakstā pieprasīts, lai katram no četriem Izraēlas armijas komandieriem, arī ģenerālštāba priekšniekam Gabi Aškenazi un trim bijušajiem komandieriem, par viņu lomu uzbrukumā kuģim Mavi Marmara tiktu piespriesti deviņi mūža ieslodzījumi. Apsūdzības rakstā aktīvistu atbildes reakcija uz bruņoto uzbrukumu attaisnota, norādot, ka tā bijusi pašaizsardzība. Prokuratūra iepriekš ar Ārlietu ministrijas starpniecību pieprasījusi, lai tiktu atklāti to izraēliešu vārdi, kas piedalījās operācijā. Tomēr pēc tam, kad Telaviva atteicās to darīt, tā apsūdzības balstīja liecībās un pašas Izraēlas ziņojumā, ko tā bija iesniegusi ANO.
ANO ziņojumā, kas tika pabeigts septembrī, Izraēla apsūdzēta, ka tā operācijas gaitā piemērojusi "pārmērīgu spēku".