Oficiāls apstiprinājums par militārās tehnikas un spēku izvietošanu Sīrijas pierobežā nav gūts. Kā vēsta Turcijas laikraksts Milliyet, aptuveni 30 militārie transportlīdzekļi, kā arī kravas furgons, kas vilka raķešu baterijas, izbrauca no militārās bāzes Hatajas provincē un devās aptuveni 50 kilometru attālumā esošās robežas virzienā.
Savukārt avīze Taraf, atsaucoties uz vārdā neminētiem informācijas avotiem, ziņo, ka līdz ar militārās tehnikas un spēku izvietošanu pierobežā, Turcijas teritorijā izveidots de facto drošības koridors".
Jāatgādina, ka Sīrija pagājušajā piektdienā notrieca turku iznīcināju F-4. Turcijas ārlietu ministrs Ahmeds Davutoglu svētdien pavēstīja, ka F-4 notriekšanas brīdī atradies starptautiskajā gaisa telpā, bet stundas ceturksni pirms tam uz īsu mirkli šķērsojis Sīrijas gaisa telpas robežu.
Turcijas iznīcinātājs no radaru ekrāniem pazuda piektdien ap plkst.12 pēc Latvijas laika. Kā noskaidrojās vēlāk, sašautais iznīcinātājs nogāzies aptuveni desmit kilometrus no Sīrijas piekrastes.
Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans otrdien Sīriju pasludināja par apdraudējumu Turcijas drošībai. Turcijas premjerministrs otrdien arī brīdināja, ka Sīrijas radītie riski Turcijas pierobežā turpmāk tiks uzlūkoti par "draudiem un mēs tos uzskatīsim par militāru mērķi".
Tikmēr tankus Turcijas armija izvietojusi arī Šanliurfas provincē, jo Sīrijas robežas pusē kādā ciematā ticis uzsliets kurdu nemiernieku karogs. Karogs, kas saskaņā ar pieejamo informāciju, pieder ārpus likuma pasludinātās Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) Sīrijas atzaram, ticis nolaists ceturtdienas rītā, vēsta ziņu aģentūra Anatolia.
Turcijas amatpersonas ne reizi vien kopš Ankaras un Damaskas attiecību pasliktināšanās pārmetušas Sīrijai PKK atbalstīšanu. Turcijas mediji militārās tehnikas izvietošanu interpretē gan kā centienus iebiedēt kurdu nemierniekus, gan kā Ankaras stratēģiju saspīlētajās attiecībās ar Damasku. Turcijai un Sīrijai ir kopīga robeža 910 kilometru garumā.
Turcija savulaik bija Sīrijas sabiedrotā. Taču kopš pērnā marta, kad Sīrijā sākās plašie nemieri pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, Ankara kļuvusi par vienu no aktīvākajām Damaskas kritiķēm. Turcija šobrīd uzņēmusi ap 33 000 sīriešu bēgļu.