Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien aicināja Rietumus un reģiona valstis, tostarp Turciju, sākt sarunas ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu un Sīrijas opozīciju, lai bruģētu ceļu pretī politiskam risinājumam Sīrijas konfliktam. "Maz kas tiks sasniegts bez dialoga ar valdību, un tā ir vienīgā problēma, kas stāv ceļā politiskam procesam," pēc tikšanās ar ANO un Arābu līgas īpašo sūtni Lahdaru Brahimi paziņoja Lavrovs.
Davutoglu savukārt paziņojis, ka dialogs ar Turcijas kādreizējo sabiedroto Damasku būtu solis, kas varētu "leģitimizēt esošo režīmu, vardarbībai turpinoties".
Eid al-Adh laikā, kad Brahimi bija ierosinājies ievērot pamieru, Sīrijā nogalināti vairāk nekā 500 cilvēki. Jau vēstīts, ka Brahimi pirmdien ieradās Maskavā, lai meklētu jaunus veidus samilzušās krīzes pārvarēšanai. Tuvākajā laikā viņš plāno doties arī uz Ķīnu un novembrī vērsties ANO Drošības padomē ar jaunu priekšlikumu sarunu sākšanai starp Sīrijas prezidentu Asadu un opozīciju.
Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.
Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņemot palīdzību no ārzemēm. Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, šomēnes pauda ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.