Trešdien vēlu vakarā pēc tikšanās ar prezidentu Abdullu Gilu viņš paziņojis, ka nomainīti desmit ministri, tai skaitā demisionējušie ekonomikas, iekšlietu un vides ministri, kā arī Eiropas Savienības lietu ministrs, kas arī iejaukts skandālā, bet nav atkāpies. Amatus zaudējuši arī tieslietu, satiksmes, ģimeņu politikas, sporta un rūpniecības ministri un viens no četriem vicepremjeriem.
Nekas gan neliecina, ka atkāpšanās iespēju apsvērtu arī pats Erdogans, lai gan uz to viņu aicinājuši gan protestētāji vairāku Turcijas pilsētu ielās, gan demisionējušais vides ministrs.
Jau ziņots, ka ekonomikas ministra Zafera Čaglajana un iekšlietu ministra Muammera Gilera dēli ir vairāk nekā 20 cilvēku vidū, kam ir izvirzītas apsūdzības par kukuļdošanu varas augstākajos ešelonos. Abu ministru atvases atrodas apcietinājumā. Arī vides ministra Erdogana Bairaktara dēls pagājušajā nedēļā tika arestēts korupcijas lietas ietvaros, tomēr viņam oficiālas apsūdzības netika izvirzītas, un tagad viņš jau no cietuma ir atbrīvots.
Ministri apsūdzības noraidījuši, bet uzsvēruši, ka atkāpjas, lai netraucētu izmeklēšanai.
Erdogans izmeklēšanu nodēvējis par "nomelnošanas kampaņu", kas iedragājusi Turcijas centienus kļūt par nozīmīgu politikas un ekonomikas spēlētāju.
Policija pagājušajā nedēļā sarīkoja vairākus reidus un arestēja vairākus desmitus cilvēku, kas tiek turēti aizdomās, ka viņi pieņēmuši kukuļus un sekmējuši kukuļošanu saistībā ar nekustamo īpašumu projektu īstenošanu. Aizdomās turamie esot nodrošinājuši atļaujas būvniecībai aizsargātos rajonos apmaiņā pret naudu, uzskata izmeklētāji.
No demisionējušo ministru trijotnes Bairaktars ir vienīgais, kurš norādījis, ka atkāpties vajadzētu arī Erdoganam. Ministrs sacījis, ka viņam nav pieņemams spiediens, lai panāktu atkāpšanos, "jo lielais vairums izmeklēšanas lietā ietverto būvniecības plānu (..) tika īstenoti ar premjerministra akceptu".