Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Ventspils basketbolisti pārbaudes spēļu ciklu pabeidz ar zaudējumu Avtodor

Latvijas vicečempione basketbolā Ventspils sestdien cieta zaudējumu pēdējā pārbaudes spēlē pirms Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra.

Ventspilnieki savā laukumā ar rezultātu 82:96 (23:22, 22:22, 14:31, 23:21) piekāpās Saratovas Avtodor vienībai.

Latvijas komandā ar 17 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Vess Vašpuns, bet viesiem 20 punkti un sešas atlēkušās bumbas Eldžinam Kukam, 17 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Orlando Džonsonam,

16 punkti, deviņas rezultatīvas piespēles un piecas pārķertas bumbas Markelam Starksam, 16 punkti arī Aizejam Hiksam.

Spēles gaitu viesi lauza otrajā ceturtdaļā, kad pēc 28:36 guva 14 punktus pēc kārtas, bet pārsvaru Avtodor nostiprināja trešajā ceturtdaļā. Pēdējā ceturtdaļā Saratovas basketbolistu pārsvars vienubrīd sasniedza arī 20 punktus - 90:70.

Avtodor basketbolisti dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām (45 izcīnītas bumbas pret ventspilnieku 30), 24 punktus gūstot ar otrās iespējas uzbrukumiem pret "Ventspils" basketbolistu trijiem.

Oficiāli sezonu Ventspils sāks 26. septembrī, kad izbraukumā FIBA Basketbola Čempionu līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē tiksies ar Ungārijas čempioni Sombathejas Falco. Pirmo mājas spēli ventspilnieki aizvadīs 29. septembrī, atbildes spēlē cīņā par iekļūšanu regulārās sezonas pamatturnīrā uzņemot Ungārijas klubu.

Šobrīd komandas sastāvu veido Māris Gulbis, Mārcis Vītols, Artūrs Grīnbergs, Kristaps Ķilps, Dāvids Vīksne, Jānis Bērziņš, Ronalds Zaķis, Jānis Kaufmanis, Klāvs Čavars, Linards Jaunzems, kā arī amerikāņu basketbolisti Džeilons Teits, Vess Vašpuns un Raiens Luters.

Komandu vada galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis, bet viņam asistē Gints Fogels un Gatis Melderis, kā arī fiziskās sagatavošanas treneris Edgars Seredjuks.