Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

ASK Rīga basketbolisti kļuvuši par LBL čempionāta bronzas laureātiem

Latvijas basketbola līgas finālsērijas ceturtajā spēlē par trešo vietu ASK Rīga komanda piektdien ar 81:78 (48:46) uzvarēja VEF Rīga basketbolistus. Sērijā līdz trim uzvarām ASK Rīga uzvarēja 3:1 un kļuva par LBL čempionāta bronzas laureātiem.Pirms gada ASK Rīga LBL čempionātā izcīnīja sudraba medaļas, bet VEF Rīga, tāpat kā šosezon, ierindojās ceturtajā vietā.

Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā – 19:14 ASK Rīga un 28:23 VEF Rīga labā bija lielākais kādas komandas pārsvars. ASK basketbolisti veiksmīgi uzbruka no tālās distances, savukārt vefieši bija ļoti precīzi divpunktu metienu izpildē.Minimālu 2 – 5 punktu pārsvaru ASK Rīga saglabāja arī gandrīz visa otrā puslaika gaitā. Septiņi Ernesta Kalves gūtie punkti pēc kārtas un Helmaņa divi precīzie soda metieni ļāva starpību palielināt līdz 70:61 (sešarpus minūtes līdz pamatlaika beigām). Taču arī tas vēl nebija lūzums spēlē – vefieši ātri vien atjaunoja intriju (70:67).Pamatlaika pēdējā pusminūtē VEF Rīga basketbolistiem bija iespēja gan panākt izlīdzinājumu, gan izvirzīties vadībā. Tomēr pieredzējušo Helmaņa un Vītola aukstasinība soda metienos nosargāja ASK Rīga komandas uzvaru un ļāva grūto sezonu pabeigt ar LBL bronzas medaļām.