Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Barons/LMT ar 22 punktu pārsvaru sagrauj ASK Rīga vienību

Sestdien SEB Baltijas Basketbola līgā (BBL) Rīgas klubu derbijā pārliecinošu uzvaru svinēja Latvijas čempionvienība Barons/LMT, kas ar 90:68 sagrāva ASK Rīga vienību.

Rīgas derbija pirmajā puslaikā Barons/LMT vienībai nopietnu pārsvaru nodrošināja daudz precīzākie trīspnktu metieni (7/12 pret 3/12) un komandas pamatsastāva daudz saskaņotāka darbība. Barons/LMT jau no pirmajām minūtēm uzbrukumā mēģināja spēlēt tik pat saliedēti un precīzi, cik iepriekšējā spēlē ar Kalev/Cramo, savukārt ASK Rīga darbībā vēl bija jūtamas iepriekšējā Spānijas izbraukuma radītais psiholoģiskais nogurums. Komanda pa īstam spēlei pamodās tikai otrās ceturtdaļas vidū, kad Barons/LMT jau bija iekrājis 19 punktu pārsvaru (39:20). Tad ASK Rīga ar presinga palīdzību mazliet samazināja rezultāta starpību.

Trešās ceturtdaļas sākumā Barons/LMT pamatpiecienieks ar rezultatīvu spēli uzbrukumā, labu aizsardzību un absolūtu dominēšanu cīņā pie groziem drīz vien panāca izšķirošo pārsvaru (76:49 spēles 27.minūtē). Dažas minūtes vēlāk pēc abpusējas grūstīšanās tehniskās piezīmes saņēma Adomaitis un Brīvers, turklāt Brīvers par spļāvienu tiesneša bvirzienā tika noraidīts no laukuma. Pēc tam abu komandu treneri pie vārda laida rezervistus, taču tas nemainīja spēku samērus.

Čempionvienībai spēlē iesaistījās trīs jaunie amerikāņi, par kuriem īstie secinājumi gan būs jāizdara pēc mazliet ilgāka laika.