Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Barons/LMT ved Eiropas kausu uz Rīgu!

Barons/LMT basketbolisti uzvarējuši FIBA Eiropas kausa izcīņā, finālspēlē ar minimālu pārsvaru 63:62 pārspējot Beļģijas klubu Dexia. Finālturnīra vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma Barons/LMT spēlētājs Giedruss Gusts.

= Muižnieks: Šo kausu dāvinam visiem cilvēkiem Latvijā
= Gusts: Uzvarējām tikai ar vienu punktu, tomēr čempioni esam mēs!

Barons/LMT spīdoši atrisināja pirmo uzdevumu - ļoti labi iegāja spēlē gan aizsardzībā, jo īpaši uzbrukumā, taču netika galā ar otru uzdevumu - noturēt uzņemto ritmu. Pretiniekiem tika dota iespēja atgūties, un tas sola gana grūtu otro puslaiku. Ižšķiroša nozīme būs Barons/LMT līderu aukstasinībai un spējai paveikt savu darbu.

Spēles turpinājumā Barons/LMT sniegums tikai pasliktinājās. Lai gan beļģiem nebija labi rādītāji metienu precizitātē, joprojām izpaudās būtisks mīnuss rīdzinieku sniegumā - nespēja izcīnīt atlēkušās bumbas zem sava groza, tādējādi ļaujot Dexia pēc neveiksmīga uzbrukuma bumbu atgūt un vēlreiz mēģināt nospēlēt rezultatīvi. To Beļģijas klubs arī izmantoja, un divas ar pusi minūtes pirms trešā perioda beigām Dexia panāca izlīdzinājumu (46:46).

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Dexia atkārtoti izdevās panākt neizšķirtu (54:54), bet spēles 33.minūtē pirmo reizi izvirzījās vadībā (56:54). Dažāda rakstura kļūdas bija galvenais iemesls, kādēļ Barons/LMT izlaida vadības grožus no savām rokām. Kārtējā spēle Barons/LMT izpildījumā, kad ar paviršībām rīdzinieki sarežģī savas izredzes uz panākumu spēlē.

Tomēr atgūstot disciplinētību, Barons/LMT trīs minūtes pirms spēles beigām atguva vadību, bet pusotru minūti pirms finālsvilpes pēc Gusta tālmetiena rīdzinieki ieguva četru punktu pārsvaru (62:58). Mača galotnē rīdzinieki nospēlēja gudrāk un tehniski labāk, pelnīti izcīnot minimālu uzvaru ar 63:62.