Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

BK Ventspils basketbolistiem smags zaudējums Eiropas kausa pirmajā spēlē

Latvijas čempioni BK Ventspils basketbolisti otrdien piedzīvojuši smagu zaudējumu ULEB Eiropas kausa izcīņas H grupas pirmās kārtas spēlē pret Bambergas klubu Brose Baskets no Vācijas – 62:85 (33:45). Nākamā spēle ventspilniekiem paredzēta 1.decembrī Čehijas pret Nimburkas CEZ vienību.Niecīgā spēļu prakse pēdējā laikā – viens mačs divu nedēļu laikā – šķietami atstāja iespaidu uz ventspilnieku sniegumu cīņas sākumā.

Diezgan daudz neprecīzu metienu un kļūdas mājinieku izpildījumā ļāva Vācijas komandai izvirzīties vadībā (0:4, 3:7). Tromēr dažas veiksmīgas epizodes aizsardzībā deva iedvesmu arī uzbrukumam, un 6.minūtē BK Ventspils pirmo reizi izvirzījās vadībā – 12:10. Tuvojoties pirmās ceturtdaļas beigām, spēles pavedienu savās rokās atkal pārņēma Brose Baskets basketbolisti, kuri, izmantojot laukuma saimnieku kļūdu sēriju, guva deviņus punktus pēc kārtas un pirmo periodu pabeidza ar plus astoņi (20:28).Otrajā ceturtdaļā turpinājās diezgan saraustīta spēle, kurā dažu minūšu garas veiksmes epizodes bija te vienai, te otrai komandai – tiesa, ilgākas tās sanāca viesiem. 15.minūtē Brose Baskets pārsvars pirmo reizi sasniedza 10 punktus (26:36), bet lielajā pārtraukumā devās ar 12 punktu handikapu. Trešā ceturtdaļa izdzēsa cerības uz ventspilniekiem labvēlīgu iznākumu. Laukuma saimniekiem arvien grūtāk klājās ar Vācijas komandas daudzveidīgo uzbrukumu apturēšanu un arī pašiem kolektīvā spēle pamatīgi piekliboja. Periodu Brose Baskets pabeidza ar graujošu 30:12 rezultātu, faktiski izšķirot cīņas iznākumu (45:75).Spēles pēdējā posmā viesi nospēlēja diezgan pavirši, ļaujot BK Ventspils spēlētājiem starpību nedaudz samazināt.Otrajā H grupas spēlē Bjellas Lauretana (Itālija) ar 78:77 pārspēj Nimburkas CEZ (Čehija) komandu.Kā zināms, pēc divu apļu izspēles divas labākās komandas no grupas iekļūs Eiropas kausa nākamajā kārtā.

(papildināta ar otro H grupas rezultātu)