Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Cēsu basketbolistes debitē Eiropas kausos ar uzvaru

SK Cēsis basketbolistes ar uzvaru debitējušas FIBA Eiropas kausa izcīņā, kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā spēlē savā laukumā ar 70:53 (33:31) pārspējot Zagrebas ZZK Medvescak vienību no Horvātijas.

Spēles gaita: 3:0, 7:5, 9:12, 18:14, 19:19, 24:25, 28:29, 33:29, 39:31, 43:33, 50:38, 58:45, 63:51, 70:51.

Spēles sākumā nelielā pārsvarā bija cēsinieces, taču ceturtdaļas vidū viešņām pirmo reizi izdevās izvirzīties vadībā (12:9). Ilgi gan viņas nebija līderes, jo mājinieces drīz vien atguva vadību un atpūtā devās ar lielāko pārsvaru spēlē (18:14).

Otrajā periodā pārmaiņus vadībā bija te viena, te otra komanda, tomēr ceturtdaļas galotnē Cēsu basketbolistes pēc diviem precīziem Dižonas metieniem un viena Babkinas rezultatīvā uzbrukuma atkal bija vadībā ar četru punktu pārsvaru (33:29).

Spēles otro puslaiku Cēsu basketbolistēm izdevās sākt ar labu izrāvienu (39:31 un 43:33) un turpinājumā krāt arvien lielāku pārsvaru, un pēdējā ceturtdaļā horvātietes vairs nespēja izrādīt stipru pretestību.

Ļoti aktīva zem groza bija francūziete Sandra Dižona, kura bija rezultatīva un krāja atlēkušās bumbas. Visā spēlē viņa guva 21 punktu un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Ieva Tāre guva 13 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Abu komandu otrā tikšanās notiks 9.oktobrī Zagrebā. Nākamajā kārtā iekļūs tā komanda, kura uzvarēs divu spēļu summā.