Rīgā +19 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Latvijas čempione basketbolā VEF Rīga, uzsākot savu devīto sezonu VTB Vienotajā līgā, pirmdien savā laukumā ar rezultātu 64:104 (21:28, 13:14, 16:35, 13:28) zaudēja Maskavas apgabala Himki komandai.

VEF Rīga komandā ar 13 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām atzīmējies Rolands Freimanis, bet pa 12 punktiem lietuvietiem Arnam Labuckam un amerikānim Entvonam Skotam, kuram arī piecas atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles un septiņas kļūdas.

Savukārt septiņi punkti, septiņas bumbas zem groziem un trīs bloķēti metieni komandas kapteinim Marekam Mejerim. Tāpat septiņus punktus iemeta Iļja Gromovs, kuram arī četras atlēkušās bumbas.

Pretiniekiem 24 punktus sameta amerikānis Džeimss Andersons, bet 20 punkti Alekseja Šveda kontā.

Rīdzinieki maču iesāka neveiksmīgi, nonākdami iedzinējos ar 0:7, bet pirmos punktus laukuma saimniekiem guva Entvons Skots, kurš pēc nospēlētām divarpus minūtēm realizēja pustālo metienu.

Turpinājumā pretinieku pārsvars ātri pārsniedza desmit punktus (15:4), bet Rolands Freimanis pēc nākšanas uz maiņu iemeta tālmetienu un samazināja Himki handikapu. Nedaudz pāri pirmās ceturtdaļas vidum Himki pārsniedza 20 punktus, bet Mareka Mejera un Arna Labucka gūtie punkti neļāva pretiniekiem gūt ievērojamu pārsvaru.

Pirmo ceturksni Rīgas komanda zaudēja ar 21:28, bet otrās ceturtdaļas sākumā viesiem atkal izdevās pārsniegt desmit punktu pārsvaru, kuru gan Iļja Gromovs ar pāris rezultatīvām darbībām samazināja līdz astoņiem punktiem (28:36). Ceturtdaļas otrajā pusē laukuma saimnieki turpināja pakaļdzīšanos, pusminūti pirms došanās uz ģērbtuvēm Arnoldam Helmanim panākot vismazāko deficītu otrajā ceturksnī - 35:41.

Arī trešās ceturtdaļas sākumā VEF Rīga turpināja iedzīt pretiniekus, Mejerim samazinot deficītu vien līdz četriem punktiem (37:41), bet vēlāk Labuckam - līdz trim punktiem (44:47). Tiesa, pēc tam Himki iemeta desmit bezatbildes punktus, bet pēc vēl viena Freimaņa tālmetiena sekoja 13 punkti pēc kārtas pretinieku izpildījumā, tādējādi laukuma saimnieki atradās iedzinējos jau ar 47:70.

Turpinājumā VEF Rīga vairs nespēja sasmelt izlieto ūdeni, līdz mača finālsvilpei būtiski nelaužot spēles gaitu un ciešot zaudējumu.

VEF Rīga iepriekšējā sezonā sasniedza savu līdz šim labāko rezultātu Vienotajā līgā, regulāro čempionātu noslēgdama septītajā pozīcijā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā zaudēdama Sanktpēterburgas Zeņit basketbolistiem. Savukārt Himki aizkļuva līdz finālam, nodrošinot dalību ULEB Eirolīgā.

Zīmīgi, ka VEF Rīga arī pirms gada Vienotās līgas sezonu sāka ar spēli pret Himki komandu, izcīnot negaidītu uzvaru ar rezultātu 76:73.