Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Pirmdienas vakarā Ņujorkas Knicks un Kristaps Porziņģis NBA regulārā turnīra mačā savā laukumā uzņēma līgas vājāko komandu Filadelfijas 76ers, kas aizvadītajās 42 spēlēs bija tikuši vien pie pieciem panākumiem. Knicks ļoti smagā cīņā bija pārāki otrajā pagarinājumā ar 119:113 (29:29, 23:18, 24:16, 20:33, 11:11, 12:6). Porziņģis 34 minūtēs guva 16 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās, atdeva četras rezultatīvas piespēles un bloķēja trīs pretinieku metienus, bet pamatlaika izskaņā guva nelielu pēdas savainojumu, pēc kā laukumā vairs neatgriezās.

Uzvarētājiem 25 punktus guva Ārons Aflalo, vēl 19, kā arī pa septiņām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm pievienoja Karmelo Entonijs, bet 16 guva Porziņģis un Robins Lopess, kuram arī 10 atlēkušās.

Lai gan pirmos divus grozus mačā guva viesi, turpinājumā pārliecinošāk darbojās Knicks, iegūstot dažu punktu vadību. Porziņģis līdzjutējus iepriecināja ar diviem ļoti efektīgiem dankiem un savāca arī septiņas bumbas zem groziem, līdz nepilnas četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām tika nomainīts. Pēc dažu minūšu atpūtas latvietis atgriezās laukumā, drīz vien realizējot arī savu pirmo tālmetienu mačā. Pirmo ceturtdaļu komandas noslēdza neizšķirti 29:29.

Otrās ceturtdaļas ievadā Knicks treneris Dereks Fišers deva atpūtu saviem līderiem, laukumā pārsvarā laižot rezervistus. Rezultāts turpināja augt visai līdzīgi, nevienai no komandām nespējot iegūt vērā ņemamu pārsvaru. Ceturtdaļas otrajā pusē laukumā atgriezās Knicks starta piecinieks, Ņujorkai iegūstot piecu punktu pārsvaru (50:45). Skaista epizode Porziņģa izpildījumā - Kristaps pie groza pašā pretinieku uzbrukuma ievadā pārtvēra bumbu un sekoja precīzs divpunktu metiens. Puslaiku Knicks noslēdza ar +5 uz tablo (52:47).

Otro puslaiku Knicks sāka iespējami labākajā sastāvā, Porziņģim atzīmējoties ar iespaidīgi realizētu metienu atliecienā un drīz pēc tam arī otro bloku mačā, tādējādi palīdzot komandai saglabāt nelielu vadību. Pēc brīža viņa bloķētais metiens un vēl divi punkti palīdzēja Ņujorkai panākt līdz tam brīdim lielāko pārsvaru mačā (59:51), pēc brīža pārsvars jau pārsniedza 10 punktus, bet Porziņģis tika pie savas 10.atlēkušās bumbas mačā, noformējot kārtējo double-double. Trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām viņa precīzais tālmetiens ļāva panākt jau +13 (68:55). Šajā brīdī sekoja minūtes pārtraukums, pēc kura Porziņģis un pārējie līderi, izņemot Entoniju, tika nomainīti. Ņujorkieši turpināja darboties sekmīgi abos laukuma galos, pirms izšķirošās ceturtdaļas panākot 76:63.

Arī izšķirošo ceturtdaļu Knicks sāka ar rezervistiem, tomēr pēc nepilnām divām minūtēm laukumā devās Porziņģis. Šis spēles nogrieznis gan mājiniekiem izvērtās visai nesekmīgs, 76ers pietuvojoties līdz vairs tikai divu punktu atstatumam  (76:78). Tas lika Fišeram savējos saukt uz minūtes apspriedi, pēc kuras laukumā atgriezās visi labākie. Ar līderu pūlēm izdevās atjaunot piecu līdz sešu punktu pārsvaru, tomēr tieši četras minūtes pirms pamatlaika beigām 76ers panāca 88:88, bet jau nākamajā uzbrukumā izvirzījās vadībā. Ārona Aflalo trīspunktnieks tikpat ātri vadību ļāva atgūt Ņujorkai. Tobrīd gan Porziņģis pēc kādas no epizodēm laukumā pārvietojās viegli pieklibojot, un drīz tika nomainīts, tikmēr divas minūtes pirms pamatlaika beigām uz tablo vēlreiz neizšķirts. Tobrīd Aflalo vēlreiz vadībā izvirzīja mājiniekus, bet viesi pamanījās aizmest garām visus par pārkāpumu uz tālmetiena līnijas piešķirtos soda metienus. Tas gan netraucēja Filadelfijai pēdējā minūtē ar trejaci atkal pārņemt vadību, bet 13 sekundes pirms beigām jau +3 viesiem. Laukumā atgriezās Porziņģis, pēc kura sadarbības ar Entoniju komandas līderis realizēja tālu trīspunktieku, panākot 96:96. Atlikušajās 3,4 sekundēs viesi uzvaru izraut neprata - pagarinājums.

Papildu piecminūte aizritēja ārkārtīgi aizraujošā cīņā, pārsvarā priekšā atrodoties viesiem, tomēr 40 sekundes līdz beigām Aflalo lēcienā realizēja sarežģītu divpunktnieku, dodot Knicks vadību ar 105:104. Zīmīgi, ka Ņujorkai pagarinājumā nācās iztikt bez abiem pamatsastāva garajiem - Porziņģa un Lopesa. Vēl septiņas sekundes pirms pagarinājuma beigām atkal neizšķirts - 107:107, sekoja vēl papildus piecas minūtes.

Otro pagarinājumu labāk sāka Knicks, turpinājumā iegūstot dažu punktu pārsvaru, laukumā atgriezās arī Lopess. Minūti pirms tā beigām uz tablo 117:111, kas arī izrādījās izšķirošais pārsvars. Beigās 119:113, Ņujorkai 12.uzvara 20 mājas spēlēs un piektā pēc kārtas.

Kristaps šoreiz realizēja septiņus no 11 metieniem spēlē, tostarp divus no četriem tālmetieniem.

Arī abos iepriekšējos savstarpējos mačos šosezon uzvarēja Knicks -  99:87 savā laukumā un 107:97 viesos. Porziņģis šajās spēlēs izcēlās ar, attiecīgi, 17 un 8 punktiem.

Ņujorka ar 21 uzvaru 43 spēlēs pakāpusies uz 10.pozīciju Austrumu konferencē, kamēr Filadelfija ar pieciem panākumiem 43 mačos ir pēdējie kā šajā konferencē, tā visā līgā.

Porziņģis, kurš visas 43 Knicks spēles sācis starta pieciniekā, vidēji guvis 14 punktus, izcīnījis 8 atlēkušās bumbas, kā arī bloķējis 1,9 metienus.

Knicks nākamo spēli aizvadīs trešdien, kad savā laukumā uzņems Jūtas Jazz, bet piektdien tiksies ar Losandželosas Clippers