Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Latvijas basketbola klubiem mainīgas sekmes pirmajos BBL turnīra mačos

Smagu zaudējumu Baltijas Basketbola līgas (BBL) jaunās sezonas pirmajā spēlē ceturtdien piedzīvoja Latvijas komanda Jelgava, kamēr pie pārliecinošas uzvaras tika cits Latvijas klubs Liepājas Lauvas.

Jelgavas basketbolists B grupas cīņā savā laukumā ar rezultātu 62:96 (14:22, 19:24, 13:26, 16:24) piekāpās Igaunijas klubam Tartu Ulikool/Rock.

Pamatus uzvarai viesi ielika jau pirmajā ceturtdaļā, kuru uzvarēja ar astoņu punktu pārsvaru. Kaut otrās ceturtdaļas beigu daļā Jelgavas komandas deficīts bija vien četri punkti (27:31), cīņas turpinājumā Tartu kluba basketbolisti veica izrāvienu un izkaroja 11 punktu pārsvaru, ko laukuma saimniekiem vairs nebija pa spēkam atspēlēt.

Jelgavas komandas labā šajā spēlē desmit punktus guva Sandis Silavs, bet pa deviņiem punktiem iekrāja Kristaps Kanbergs un Lauris Mizis. Savukārt uzvarētājiem ar 20 punktiem izcēlās Silvers Lepiks.

Vēl vienā B grupas mačā Liepājas Lauvas savā laukumā ar 96:66 (18:21, 26:11, 21:17, 31:17) pieveica citu Igaunijas komandu Valga.

Rezultatīvākais liepājniekiem ar 18 gūtiem punktiem bija Artūrs Bricis, Artis Ate iekrāja 14 punktus, bet pa 12 punktiem pretinieku grozā sameta Ingus Jakovičs un Kristaps Miglinieks.

Bez šīm komandām B grupā sacenšas arī Utenas Juventus (Lietuva) un Panevežas Lietkabelis (Lietuva), kuru pārstāv latvieši Kaspars Cipruss un Kaspars Vecvagars.