Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Latvijas basketbolistēm otrā uzvara Eiropas čempionātā

Latvijas valstsvienības basketbolistes izcīnījušas otro uzvaru Eiropas čempionāta B grupas turnīrā. Pirmdien Liepājā turnīra saimnieces ar 76:59 (40:24) pārspēja Ungārijas izlasi, nodrošinot vietu čempionāta otrajā posmā. Otrdien Latvijas basketbolistes tiksies ar Grieķijas izlasi.Mājinieču ierastajam pamatsastāvam Eglīte, Jēkabsone-Žogota, Baško, Jansone, Tamane pirmajās minūtēs nekādi nesekmējās ar metieniem.

Tiesa, arī ungārietes ar precizitāti neizcēlās, un viņu divi realizētie soda metieni bija vienīgie punkti, ko abas komandas kopā guva pirmajās trijās minūtēs.Maisam galu pavēra Baško – viņas deviņi punkti pēc kārtas pirmās ceturtdaļas vidū ļāva panākt vadību (9:6).Aizsardzība dominēja par uzbrukumu arī tālākajā cīņas gaitā, brīvu metienu abu komandu izpildījumā tikpat kā nebija. Un tikai ceturtdaļas pašā izskaņā Jēkabsones un Tamanes sadarbības ļāva starpību palielināt līdz 20:11.

Rezultatīvā spēle pirmā posma beigās turpinājās arī otrajā ceturtdaļā. Jēkabsonei un Baško vērtīgi asistēja Tāre, taču uz mājinieču aktivitātēm atbildes atradās arī ungārietēm, un rezultāta starpība labu brīdi turējās aptuveni desmit punktu robežās.

Ceturtdaļas vidū Latvijas basketbolistes nostiprināja aizsardzību un ar straujiem pretuzbrukumiem sasniedza tobrīd lielāko starpību (40:19). Pašās beigās ungārietes gan piecus punktus atspēlēja - 40:24 pēc pirmā puslaika.

Trešās ceturtdaļas sākumā pēc vairākām elegantām izspēlēm laukuma saimnieces panāca 20 punktu pārsvaru, un tāda tā saglabājās līdz ceturtā perioda otrajai minūtei, kad viešņas starpību samazināja līdz 57:44. Latvietes pārāk bieži ļāva sāncensēm izcīnīt bumbas pie sava groza, ļaujot viņām izdarīt atkārtotus metienus.

Tuvāk par 13 punktu starpību Ungārijas izlase gan netika pielaista. Pretinieču ofensīvu apstādināja gan neatlaidība aizsardzībā, gan veiksmes uzbrukumā, kur īpaši izcēlās Tamane un Jēkabsobne-Žogota.

Otrajā B grupas spēlē pirmdien Polijas izlase ar 62:60 pārspēja Grieķiju. Grieķietes būs Latvijas valstsvienības pretinieces trešās kārtas spēlē otrdien.